corsa b airbag kapağı değişim

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
yan sanayi airbag kapağı aldık aracın orjinal kapağındaki korna butonları yırtıldığı için değiştirdik.yeni kapakta korna butonlarının olduğu kısım orjinal gibi yerine tam otumadı ama yine de eskisinden daha iyi oldu.
sizlerle resimleri paylaştım ihtiyacı olanları faydalı olur diye düşündüm

Öncelikle direksiyonun arkasındaki 2 adet vidayı söküyoruz

vidalar söküldükten sonra airbag'i kendimize doğru çekip çıkartıyoruz.dikkatlice arkasındaki sarı renkli fişi söküyoruz

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme:

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç bir problem olmuyor.tek dikkat edilmesi gereken fişi söktükten sonra kontağı açmayın bu şekilde yaparsanız arıza lambanız da yanmaz.eski airbag kapağını resimde de görüldüğü gibi metal tırnaklardan kurtarın.bazılarında bu metal tırnakları tornavida veya kargaburnu ile biraz daha açtırırsanız çok rahat çıkıyor. yeni kapağı da aynı şekilde yerine oturtun en son fişini takın güle güle kullanın hepsi bu kadar

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayisi 50 tl olması lazım. Ellerinize sağlık bu arada araç 92binde bizden az sürenlerde varmış:D bizde değiştirdik kapağı ama orjinali gibi oturmuyor malesef.

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internetten 15 tl + 6 tl kargo ya aldım. evet korna butonlarının olduğu taraf tam yerine oturmuyor ama çok da kötü değil.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortadaki opel armasını kırmadan nasıl çıkardınız çok merak ettim,ben düzgün çıkaramamış ve kırmıştım,sonra ebaydan arma aldık bir de..:S

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
armanın arka tarafı plastik perçin gibi bu perçini kargaburnu vasıtası ile sağa sola oynatıp yerinden boşandırdım ve çıkardım.yeni kapağın üzerine yapıştırdım bu kadar