CORSA B için Amortisör tavsiyesi!

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 gün kadar önce ön düzeni kontrol ettirdiğimde ön sağ amortisörümün patlak olduğunu öğrendim. Etraflıca araştıramadım ama Orjinal GM' ye tanesi 180, yan sanayiye ise 75 TL fiyat söylediler.
Özellikle önde ağır dizel motorunda etkisiyle ne kadar dikket edersem edeyim çukurlara ve kasislere çok sert giriyor, artık bir şekilde amortisör alıcaz ama bunu yaparken Corsamı biraz daha konforlu hale getirebilecek çukurlara biraz daha yumuşak düşebilecek bir amortisör seçebilirmiyim diye düşünüyorum.
illaki opel mühendisleri hesap kitap yaparak amortisör dizayn etmişlerdir ama aynı sınıftan diğer markalarla (Peugeot 106, Ford Fiesta, Vw Polo, Renault Clio vb.) kıyasladığımda maalesef opel çok daha sert kalıyor. Sizce bu konuda yapabileceğim birşeyler varmı görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık kendi başımızın çaresine bakıcaz!

Olsun, okuyan okumayan herkese teşekkürler...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
delphi veya trw kullanabilirsiniz ben 4ünü 300 civarı bişeye yaptırmıştım.. ama corsada ne gariptirki amortisörler çabuk yıpranıyor. ankaradaysanız tamirde ettirebilirsiniz ucuz yollu olur 1 sene falan gider..

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ne yapıcam anlamadım

delphi veya trw kullanabilirsiniz ben 4ünü 300 civarı bişeye yaptırmıştım.. ama corsada ne gariptirki amortisörler çabuk yıpranıyor. ankaradaysanız tamirde ettirebilirsiniz ucuz yollu olur 1 sene falan gider..

İbrahim trw' yi bilmiyorum ama bu delphi orjinali değilmi zaten. Ben bide monroenin yumuşak bir modelini duydum ama tam bilmiyorum. Yumuşak takarsan virajlarda yatar diyenler var ama zaten B kasa Corsa bol bol sağa sola yatmıyor mu? Sen bide kısaltıp yere yaklaştırdım diyordun nasıl sağlamlıkta bir sorun varmı?
Tamir işi bende cinayet olur helede önlere, ağırlığıımın nerdeyse tamamı ön amortisörlerimin üzerinde daha arabanın arkadan kaydığını görmedim viraja hızlı girince hep kafadan kayıyor...

Son düzenleme:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim trw' yi bilmiyorum ama bu delphi orjinali değilmi zaten. Ben bide monroenin yumuşak bir modelini duydum ama tam bilmiyorum. Yumuşak takarsan virajlarda yatar diyenler var ama zaten B kasa Corsa bol bol sağa sola yatmıyor mu? Sen bide kısaltıp yere yaklaştırdım diyordun nasıl sağlamlıkta bir sorun varmı?
Tamir işi bende cinayet olur helede önlere, ağırlığıımın nerdeyse tamamı ön amortisörlerimin üzerinde daha arabanın arkadan kaydığını görmedim viraja hızlı girince hep kafadan kayıyor...

monroe iyi amortisördür serti yumuşağı olmaz ama dikkat et çin malı olmasın.. her araç için tektir alır takarsın ama yetkili servisinde taktır.. örneğin "speedy" de..

valla benim araba çok stabil gidiyordu heleki yaylardan sonra sağa sola yatma yoktu.. baya sert girerdim virajlara pek problem yaratmazdı.. ah be özledim canavarı :D

corsaların hepsi önce kafadan kayar sonra arkayı bırakır..

bence daha uzun süre bineyim diyorsan monroe al.. sana orjinal satan biyer tavsiye edebilirim..