Corsa c 1.2 aşırı yükde çekiş

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa c 1.2(80hp) ben dahil araca toplam beş kişi binince yaklaşık toplam 1400kg bir ağırlığa tekabül ediyor.Dikkat ettim arac yokuşlarda ilk kalkışta oldukça zorlanıyor.Sanki aracı 2. vitesde kaldırıyormuş gibi yada yokuşda ikinci vitesle hızlanıyormuş gibi bir etki oluyor.:( Konuyla ilgili olarak düşünceleriniz nelerdir.Tşk...:confused:

dncera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1.4 comfort var. Çoğu zaman dolu olmaz arabam gecen bi öyle 5 kişi olduk ki biras tombul arkadaşlar vardı normal bir yokuşta bayagı zorlandı araç. Bana kalırsa o agırlıkta o aracın kalkış yapması bile başarı bence

Alınma üzerine ama 1.2 motor cok zayıf bence

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dncera' Alıntı:
Bende 1.4 comfort var. Çoğu zaman dolu olmaz arabam gecen bi öyle 5 kişi olduk ki biras tombul arkadaşlar vardı normal bir yokuşta bayagı zorlandı araç. Bana kalırsa o agırlıkta o aracın kalkış yapması bile başarı bence

Alınma üzerine ama 1.2 motor cok zayıf bence

sonuçda araç 1.2 ama 80 hp(max 80hp).Düşük vitesde ve alt devirde aracın uyguladığı güç nedir bilmiyorum.
Aşırı yükde ilk kalkışda çekişi düşmeyen yada daha az zorlanan opelci arkadaşlar tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1400 kilo 1.2 80hp ye yokuşta çok ağır gelir.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer 1.3 cdti olsaydı 1.2nin etkilendiği kadar etklienmezdi. ben test ettim açıkcası yokuşta müthiş bir fark yaşamadı. üstelik yokuşta bayağı bir dikti. ama frenler müthiş zayıflıyor.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolu aracla Yokus yukarı kalkışta pek sorun yaşamadım ama dedigin gibi 5 kişi ile sehirler arasında surekli yokuş ,tırmanma şeridi olan bir yolda bir süre sonra motor güçsüz kalıyor, 4 lemek gerekiyor.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle durumlarda beygir değil tork devreye girer.bu araçların torkuda düşük.benzinli olmasından dolayı.normal

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
1.2 motor için normaldir kaldı ki 1.6 ile bile dolu iken zorlanıyo yokuşta kalkışlarda ...