corsa c 1.3 cdtı aracımın motoruna sanki kuş kaçtı

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alıcanın dedıgı gıbı v kayıs bılyası sorun cok pahalı bıseyde degıl degıstrmenız ıyı olur ılerde bı sıkıntı cıkarmasın su veya wd40gbı bı madde sıkarkanız bellı bı sure gecıyor o ses

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayısı cok sıkmıslar bıraz gevsemesı lazım bence buyuk bır sorun yok gıbı ses kemese turbo derdım cunku turbo patlamaya yakın ıslık otturuyo o bılyalardan bırını cok hafıf gevsetın eskı aracımda da oyle bır durum vardı

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinamo kasnağı, gergi bilyası yada kayıştandır, canını sıkma, ciddi masraflı bi iş değil. :D

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayisi yada yuksek ihtimalle v kayis bilyasi. Ses gelirken kayisin ustune bir miktar su dokun bakin kesiyor mu?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bu gün tam kayışın üzerine başka yerlere gelmeyecek şekilde, araç çalışırken 3-5 damla kadar su döktüm ses hemen kesildi evet.

Kayışı değişin en iyi ihtimal bu. Çalışırken su dökün, sesi hemen keserse zaten kayıştır.

dediğinizi uyguladım ses kesildi. acaba kasnakların aynı hizada olmaması gibi bir durumdan kayışın kasnak raylarına sürterek çıkarttığı sesten kaynaklanıyor olabilir mi? cünkü kayış görünüm itibari ile sorunlu görünmüyor kenarları düz ipliklenme falan yok.

alıcanın dedıgı gıbı v kayıs bılyası sorun cok pahalı bıseyde degıl degıstrmenız ıyı olur ılerde bı sıkıntı cıkarmasın su veya wd40gbı bı madde sıkarkanız bellı bı sure gecıyor o ses

araç ısınınca ses yok. bakalım olmazsa değişicem ama bulunduğum yerde pekte iyi bir usta yok malesef yetkili servistekilerinde pek bilgili olduklarını sanmıyorum çünkü akü değişimi yapılırken gözlemledim sanırım işten anlayan bi usta var digerleride ustanın dediğini uyguluyorlar. artı bu sesi o zamanda sormuştum 150-200 gibi masrafı olur dediler- bende içimden yüzlerine karşı yuh dedim.
Dinamo kasnağı, gergi bilyası yada kayıştandır, canını sıkma, ciddi masraflı bi iş değil. :D
eyvallah ortak bencede pek masraflı bi iş gibi görünmüyor ama yapacak usta bulmak lazım.burdakilerin eline verdimmi aracı birdaha iflah olmaz gibime geliyor.:D

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bu yazdığınız fiyatlar orijinal gm marka fiyatları mı acaba? ve sanırım tek biya 15 tl dimi yoksa takım fiyatı mı?

Bilyeyi GM olarak bulabilirmisiniz bilmiyorum, v kayışının markası continental.

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O cıvırtı bende de vardı. Benimki dinamo kasnağından yapıyodu. 140 lira bayılmıştım :) Sen yine ucuz yırtmışsın. Herhangi bi usta işini rahatlıkla halleder. Çok zor bi iş değil.