corsa c 1.3 cdti,sabah geç çalışma,yağ lambasının geç sönmesi

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar, araçta son bikaç gündür sabahları tek marşta değilde 2. marşta çalışma gibi bir sorun ortaya çıktı,ve bazende yağ lambası 2-3 sn sonra sönüyor,bu sırada da araç traktör gibi çalışıyor,lamba sönünce aynen normale dönüyor ses, önceden hiç yapmıyordu, bunun dışında bi kayış sesi var bazen cıy cıy cıy bariz duyuluyo rölantide:sorry:, usta ses için gergi bilyası dedi,geç çalışma içinde kızdırma bujilerinde olabilir dedi, yağ lambasını o an sormayı unuttum, 3 bin km önce bakım yapıldı araca yağ filtresi ile ilgili bi sorun olabilirmi?:confused:bi forumda şişme yapmış deiştirince düzeldi demiş biri, fikir ve düşünceler için şimdiden teşekkürler.:eek:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
soğuklarda yapar.mazot filitreni filan bi kontrol ettir

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah iki veye 3 kez kızdırma yapın sonra marşa basın tek seferde çalışırsa büyük ihtimal bujilerdendir..yağ filtresiyle beraber yağı değiştirin,sanırım kalın vizkozite yağ
konulmuş..tam sentetik yağ kullanın..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim, havalar sogudu... kontagi cevirince hemen calistirma..kizdirma bujisis isareti sönene kadar bekle ve calistir...soguklarda diesel ilk saniyelerde biraz motor salantili calisir..sonra kendini toparlar,tabii devirini tam almadigindan yag isiginin yanmasi da normal....birde sana tavsiyem depon tam dolu iken 200ml 2 zamanli motor yagi sentetik at tanka bu hem yakit kalitesini tamamlar hemde injektörlerini temizler ve comon rail pompasini yaglar ömrünü uzatir....

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırma bujilerimden 1 tanesi tamamen 1 tanesi de az bişey özelliğini yitirmiş, 2 sinide deiştirdim, bosch marka varmış araçta yine öle taktırdım şimdi iyi, yağıda değişim zamanı deiştiricem, yağ kartına baktım 15w-40 yağ koymuşlar gm ninmiş, ama ben 10w40 castrol magnatec koyucam bidahaki deişimde, nasıl olur?

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırma bujilerimden 1 tanesi tamamen 1 tanesi de az bişey özelliğini yitirmiş, 2 sinide deiştirdim, bosch marka varmış araçta yine öle taktırdım şimdi iyi, yağıda değişim zamanı deiştiricem, yağ kartına baktım 15w-40 yağ koymuşlar gm ninmiş, ama ben 10w40 castrol magnatec koyucam bidahaki deişimde, nasıl olur?

10/40 yaz sıcaklarında yüksek viskozitesi ile tercih edilebilir,kışın soğuk havalarda 0/30 veya 5/30 soğuk marşda daha çabuk yağlama sağlar ve
tam sentetik yağ tercih edin,vereceğiniz 30 tl fark size çok şey kazandırabilir,sentetik yağlarada kesinlikle katkı eklemeyin..

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu cıy cıy sesi bendede bariz var ilk 5 dakika motorun solundaki dönen kayıstan geliyor. bunun için herhangi birşey yapıldı mı? kopacak başıma iş açacak diye bende korkuyorum. bakıma daha 9000 km var. göstersek mi acaba?

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu cıy cıy sesi bendede bariz var ilk 5 dakika motorun solundaki dönen kayıstan geliyor. bunun için herhangi birşey yapıldı mı? kopacak başıma iş açacak diye bende korkuyorum. bakıma daha 9000 km var. göstersek mi acaba?

dostum özel servise gösterdim ben onu o ses, kayıştan değil,şarj dinamo kasnağından yapar dedi, 50 tl parça fiyatı deiştircez,o boşluk yapıomuş zamanla ondan ses olyomuş

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın 2 adet kızıdırma bujisi,şarj dinamo kasnağı ve V kayış gergi bilyası deişti araçta şuan geç çalışma ve ''cıy cıy cıy '' kayış sesi kesildi,kayış sesi dediğimizde gergi bilyasındaki ve şarj dinamosundaki kasnakta meydana gelen arızadan kaynaklanıyor,bilgilerinize arkadaşlar