Corsa C 1.3 cdtiları olanlar, trafiksiz yolda hararetiniz kaç derecede?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak derken tam sıcak mı ılıkmı? eğer ılık ise termostad bozuk,yok sıcak üflüyorsa o zaman müşürde veya teisatda sorun var paslanma vs de olabilir soketde

ilhanasd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet

dediğim gibi çok bi km yapmadım daha kısa sürede kaloriferi açtım aşırı sıcak değildi normaldi 2 km lik bi mesafe gittiğiimde ... normalde kaç km de yada kaç dk kada hararet yükselmeye başlar ki ? Termostatın bozuk olduğunu yada müşürde bi problem olduğunu anlamamın yolu ne ? bi gün biraz uzak mesafe km yapıp denesem mi ki ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bende konu açmadan devam edeyim benimde soğutma sıvısı azalmıştı ve kaptaki ağzı açık hortumun hemen altına kadar yarı yarıya karıştırdığım antifirizli suyu koydum genleşme kabı neredeyse %80 doldu fakat bu seferde hiç fan açmaz oldu bu normal mi yazın o kavurucu sıcakta dahil fan açmıyor fakat hararet ışığıda yanmıyor herhalde ağrıza olsa uyarı verirdi diye tahmin ediyorum

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de sadece uzun rampalarda 5. viteste 100-110 tabiri caizse "yardırırken" 90 ı azıcık geçiyor, yokuş bitip aşağı salınırken de 80'in altına düşüyor o derece :D onun dışında çok düşük hararet seviyesi... bu motorlar kolay kolay hararet yapmaz diyorlar hangi servise gitsem... geç ısındığı da bir gerçek 10 km gidince bile hala hiç hareket etmiyor kışın termostat... yazın kısa sürede 80 e geliyor ama...

ilhanasd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun mesafede kalkıyor demek ki belli .. yakında uzun yola gidicem başıma bi iş gelmesinden şüphem var o yüzden arızalı olup olamdığını bi an önce çözsem iyi olacak =)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun mesafede kalkıyor demek ki belli .. yakında uzun yola gidicem başıma bi iş gelmesinden şüphem var o yüzden arızalı olup olamdığını bi an önce çözsem iyi olacak =)
bakın eğer 10km hala ortaya gelmiyorsa termostada sorun var.

ilhanasd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ıspartaya gittim dağ yolu var ordan biraz rampa , çıkarken 80 e kadar çıktı sonunda kıpırdadığını gördüm içim rahat etti =) düz yolda düştü yine aşşa ya .. demek ki motor zorlancağı zaman kalkıyor hararet düz yolda hiç hararet sorunu yok bu arabanın =)