corsa c 120km sonra hoparlorden gelen "dit" sesi

mygold

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. geçenlerde dış ısı göstergesi ısıyı göstermez oldu. tamirciye gittim herhalde program attı ben bakamadım. gösterge çalıştı tamam dedik. ayrıldım tamirhanden .ama daha sonra otoyolda 120km ve üstü hızda hoparlorden çok ince bir sinyal sesi geliyor.120 ye kadar hiçbi ses yok. sanki takometre takılmış gibi. acaba sorun atılan programdanmı yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca birde sürücü tarafı cam otomatiği tek tuşla basıp kapanırken şimdi tam kapanacağı zaman geri iniyor cam. sanki birşeyin sıkışmasını algılar gibi. budamı acaba programdandır. cevaplarınızı bekliyorum .şimdiden teşekkürler.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sis farı taktırdım biraz önce.. sis farını takarken heralde kablo falan bişey çıkardı yanlışlıkla. elektrikçiden çıktıktan sonra farkettim derece çalışmıyor.. geri gittim tamponun altında birşeyler yaptı hemen geldi derece.. seninkinde sorun ne oldu bilmiyorum ama program atmamışta olabilir yani..

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla cam konusu, belki camın oradaki fitil engelliyor olabilir camın kapanmasını, o yüzden cam kapanmayıp kendini biraz aşağıda bırakıyordur..

ancak 120km.'den sonra 'dıt' sesi gelme olayını anlamadım.. yani atılan program yüzündendir büyük ihtimalle çünkü bizlerde yok öyle birşey, sizde böyle bir konu açtığınıza göre önceden sizde de yoktu..

dediğim gibi, tam bir bilgim yok ancak belki yazılım güncellemesi yapmıştır...

mygold

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun devam ediyo

arkadaşlar cam fitili sıkışmış onu düzelttim kapanma sorunu bitti. ama 120 km hızdan sonra gene ötme oluyor. tamirciye gittim durumu anlattım tekrar bilgisayara bagladı baktı sorun yok dedi. tekrar hız denemesi yaptık sanki arkadaş arabaya biri takometre bağlamış gibi 120 yi geçince dit diye sürekli ötüyo anlamadım yani daha önce hiç olmuyordu boyle bişey. yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler

othersider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cam fitili sıkışmış onu düzelttim kapanma sorunu bitti. ama 120 km hızdan sonra gene ötme oluyor. tamirciye gittim durumu anlattım tekrar bilgisayara bagladı baktı sorun yok dedi. tekrar hız denemesi yaptık sanki arkadaş arabaya biri takometre bağlamış gibi 120 yi geçince dit diye sürekli ötüyo anlamadım yani daha önce hiç olmuyordu boyle bişey. yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler

bu sorun oldukça enteresan ben de daha önce kimseden duymadım. sorunun kaynağının tespiti için mümkün ise aynı model bi başka teyp ile değişip test etmek... değişen teypten ses geliyor ise yeniden yazılım formatlanmalı ve yetkili servise gitmenizi tavsiye ederim. eğer ses gelmez sorunun teypten olduğu anlaşılırsa da teybin onarılması gerekir sanırım ki bence bu en zahmetlisi... o yüzden nette satılan 2. el orjinal çıkma bi teyp ile değişmeniz gerekebilir. saygılar.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın teyp şase almıo gotr bı teypcıye kablo ıle sase baglantısı yaptırsın duzelır...

mygold

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu söyledikleriniz de aklıma geldi. ve 120 km hızda iken teybi kapattım .öyle denedim. yine ses geliyordu. yani bide şu enteresan 120 e kadar hiç ses yok 120 yi geçince sanki otobüslerdeki takometre gibi ötüyo anlamadım bi türlü. sonuçta hızın 120 ye gelip gelmediğini ölçen bişey var gibi.bakalım hayırlısı. bulmaya çalışaçagız.

mygold

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun cozuldu

merhaba. arkadaşlar sorun teybin şasi almaması yada aku değilmiş. bugun cankaya opelden ahmet usta halletti saolsun. cihaza bagladı bikaç denemeden sonra duzelltti oldu bitti. teşekkürler yorumlar için.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e düzeltilen sorun neymiş? yani ses niçin geliyormuş?

140 km ye ayarlamışlar:) :) :)