Corsa C ABS Fren sistemi ile ilgili

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100-120 km hızla panik frende gayet iyi fren mesafesinde duran aracım

30-40 km hızla hafif meğilde panik frende hemen abs devreye giriyor ve fren mesafesi uzuyor. Araç durmamak için sanki uğraşıyor.

Ön balataları değiştireli 10 bin km oldu arka balataların bakımda daha iyi olduğu söylendi ve ayarı yapıldı. Lastiklerimde iyi durumda.

Benzer bir durum sizlerdede oluyormu acaba?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abs fren yolunu kisaltmaz, direksionun kilitlenmesini önler, yani sert frenlerde dreksion hakimiyeti elinizde olur engelli durumlarda manevra yaparak tehlikeyi atlatmanizi saglar,
yokus asagi arab da kayacagi icin fren mesafesi abs ile uzar bunlari dikkat e almaniz lazim
Bunlara dikkat edilmesi lazim..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benimde benzer şikayetlerim vardı balatalarım iyi drumda olmasına rağmen kısa mesafede duramıyordum usta tavsiyesiyle fren hidroliğini değiştirdim tavsiye ederim corsa c lerde dot4 kullanılıyo iki şişe 30 liraya halloldu işçilik dahil yağ yüksek ısıya maruz kaldığı için özelliğini kaybediyormuş benim araç 65 binde çıkan yağ gerekten yapış yapış çok kötü bir durumdaydı

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde benzer şikayetlerim vardı balatalarım iyi drumda olmasına rağmen kısa mesafede duramıyordum usta tavsiyesiyle fren hidroliğini değiştirdim tavsiye ederim corsa c lerde dot4 kullanılıyo iki şişe 30 liraya halloldu işçilik dahil yağ yüksek ısıya maruz kaldığı için özelliğini kaybediyormuş benim araç 65 binde çıkan yağ gerekten yapış yapış çok kötü bir durumdaydı

anladım teşekkürler benim arac 86 binde sanırım daha hiç değişmemiş bile olabilir.

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı sorun var..bayır aşağı inerken cok oluyo hem devreye girmeye çalışıyor..

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı sorun var..bayır aşağı inerken cok oluyo hem devreye girmeye çalışıyor..

yavaş giderken frenlere en güvendiğim anlarda bile atlattığım tehlikenin haddi hesabı yok bu yüzden bir gün vuracağım bir yerlere ya bakalım artık..

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayır aşağı inerken yada mazgallarda falan çok oluyor.. biri çukura falan düşerse hemen abs çalışıyor.. ben hiç memnun değilim frenlerden..çok kötü bence...:(
fiat albea kullandım onun frenleri bana daha çok güven verdi resmen..

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık araba sollamayı unuttum sayılır..özel servise götürüyorum memnun değilim diyorum namussuz abs girmiyo onlar kullanınca ya biz titiz bu konularda bi anlayamadım gitti..

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aynı sorun var. Düşük hızda ABS çok çabuk devreye giriyor. Aracım 89000 de ve ben hidroliği hiç değiştirmedim. Galiba değiştirme vaktim gelmiş

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı ilk aldığımda bir kaç kez servise götürdüm sizin bu abs niz arabayı durdurmaya değil durdurmamaya yarıyor diye tabii ki bir şey değişmedi.artık alıştım,düşük hızla giderken mümkün olduğunca takip mesafesini artırıyorum.en iyi çözüm bu:D