Corsa C anahtar senkronizasyon

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam dostlarım,
2001 Corsa C aracımda pilini yeni değiştirmeme rağmen bazen 2mt yerden almıyor aç/kapa komutlarını. Forumda bir konuda senkronizasyon ile sorun çözülebilir diye okumuştum fakat senkronizasyon olmuyor. Yaptığım işlem;
*Kontak II konumundayken kapama tuşuna basılı tutuyorum ama hiç bir şey olmuyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıp kapayacaksınız kontakta iken kapılar açılıp kapanacak

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam dostlarım,
2001 Corsa C aracımda pilini yeni değiştirmeme rağmen bazen 2mt yerden almıyor aç/kapa komutlarını. Forumda bir konuda senkronizasyon ile sorun çözülebilir diye okumuştum fakat senkronizasyon olmuyor. Yaptığım işlem;
*Kontak II konumundayken kapama tuşuna basılı tutuyorum ama hiç bir şey olmuyor.

1 ay önce uzaktan kumanda sorunu bende yaşadım ama 1 aylık uğraşlarım sonucu başarılı oldum. Şimdi biraz sorunu anlatayım ki sorun benim anlattığım gibiyse çözümünüde söylerim.anahtar bazen çalışıyor bazen çalışmıyor 20 sefer basıyorsun bazen alıyor bazen almıyor bazende 3-4 açma kapama sorunsuz oluyor sanıyorsun ki düzeldi yok ama nerde yine çalışmamaya başlıyor bi bakıyorum açmıyor ama kilitliyor vb bunun gibi mi??? Eğer böyleyse yapılacak 2 şey var

Sent from my iPhone using Tapatalk

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce uzaktan kumanda sorunu bende yaşadım ama 1 aylık uğraşlarım sonucu başarılı oldum. Şimdi biraz sorunu anlatayım ki sorun benim anlattığım gibiyse çözümünüde söylerim.anahtar bazen çalışıyor bazen çalışmıyor 20 sefer basıyorsun bazen alıyor bazen almıyor bazende 3-4 açma kapama sorunsuz oluyor sanıyorsun ki düzeldi yok ama nerde yine çalışmamaya başlıyor bi bakıyorum açmıyor ama kilitliyor vb bunun gibi mi??? Eğer böyleyse yapılacak 2 şey var

Yok kardesim boyle bir sorun deil bendeki, benim sorunum sadece mesafesiyle ilgili. Tesekkur ederim.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işten anlayan anahtarcı ya da elektronikçi sizin sorununuzu çözer sanırım. Cihazla anahtarı araca tekrar kodlama yapıyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam bu araçlarda kumanda mesafesi maksimum 3 m idi.

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende böyle bir sorun var. Çözümü nedir?

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa c de 3 metreden fazla bizimkinde. Ama senkronizasyon ayarlamasını bende yapamadım.
Ayrıca konuyu açan arkadaşım : bende de uzaktan açmıyordu. Pili değiştim. Düzeldi.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende böyle bir sorun var. Çözümü nedir?

Ahmet bey kumandayı açtığınızda pil yataklarının metallerinin zamanla özelliğini kaybedip tam temas etmemesi ve kumandanın elektronik devresinde bulunan enstrümanların( normal havya ile olabilecek boyutta olanlar)eli hassas işten anlayan bir elekronikçide lehimlerini tazeletiniz gözle fark edilemeyen lehim çatlağı vardır yada pile temas eden tırnaklarda. Benim kumandaki lehimleri tazeledik sonra 5-6 metreden banamısın demiyor zın zın oldu :))) yenisi komple 200 tl sadece uzaktan kumanda aksamı 130 tl bilginize

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bi lehimleri yeniletiyim bari... Pilim daha yeni.

Ama senkronizasyonun neden yapılamıyor hala meraktayım ?