corsa c çekiş düştü

hemelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece Çekiş Düşüklüğümü Mevcut,Arıza ışıgı yakma gibi problem varmı ?? Mazotunuzu Hep Aynı Yerdenmi Alıyorsunuz ??yakıt tüketimi nasıl artış varmı ?

bi gün giderken farkettim araçta çekiş düşüklüğü var otobanda 100 km yi geçemiyorum tamirciler baskı balatan bitmiş dediler hadi volantıda değiştirelim dedik ve hepsini değiştirdik çekiş düzeldi ama asla ok gibi fırlayan arabam olmadı. bu arada turbo bağlantısını bağlamamışlar arıza verdi ve hemen o bağlantıyı taktık arızayı sildiler ve tekrar hata vermedi fakat çekiş istediğim gibi olmadı eski çekiş değildi. mazotum hep euro disel ve sürekli aynı opetten alırım. yakıtım arttı biraz bi depoda 100-150km eksik olmaya başladı. hocam durum bu. saygılar

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım Enjektörlerde Problem Var.Benim Aklıma Gelen Bu oldu.Bir Enjektörcüye Görünebilirsiniz Test Ederek Problem Varmı yokmu Anlayabiliyorlar.

hemelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun ilginç bir olay daha eklendi arabama motor sesinden hariç bi wınlama fakat sadece vitesdeyken ve gaza basarken geliyor çok hafiften bunun üstüne bide şu oldu vitesdeyken giderken gazdan ayağımı çekersem araba horrrr diye bi ses çıkarıyor fakat boştayken hiç biri olmuyor. hararet normal hiç bi arıza ışığı yanmıyor, teklemiyor.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu kasnagı olabilir.1.3lerde kronik arıza var kasnak sıyırma yapıyor.

hemelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamo kasnağı yeni değişti. fakat bugun alt koruma kapağını çıkardılar ses kesildi. fakat şu anda araç 1.vitese nazlı 2. ise hiç geçmiyor bakalım yarın ne olucak tamircide. bi baskı balata volant değiştirdim başıma gelmedik iş kalmadı. araç neden vitese geçmez ki?

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.

bende corsa 1.3 cdti 75 bg var. geçen gün cruise control ıle 110 km ile gidiyorum. düz yolda hersey gayet normal. hafiften bir yokuş yol cıktı ve aracı cruise controlden cıkarmadım. yaklasık 1 km yokuşu cıktım ve sonra araba birden sirkelenmeye basladı çekişten düştü. boşa aldım sağa çektim.agır agır devam ettim sonrada normal hızlanınca hiç birşey olmadı. boyle yüksek hızlarda yokuş cıkarken benim basıma 2 3 kere geldi. araba 12500 kmde 15000 bakımnı daha yaptırmadım. ne olabilir sizce

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamirci konusunda sorun yaşıyor olabilirmisin?
yetkili servise götür...

götürdüm partikül filtresi dolmuştur dediler onun temizlenmesi lazım. normalde bunu araba kendisi temizliyormuş 2000devir üzernde kullandıgnda partikül filtresi ışıgı yanıyormuş ama bende daha yanmadı.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaza bastığında araç gazı yemiyor ve siyah duman atıyorsa egr valfinde de sorun olabilir. Benim başıma gelmişti de bi söyleyeyim dedim.

Onur3553

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece Çekiş Düşüklüğümü Mevcut,Arıza ışıgı yakma gibi problem varmı ?? Mazotunuzu Hep Aynı Yerdenmi Alıyorsunuz ??yakıt tüketimi nasıl artış varmı ?

Bende dedikleriniz var. Aracı yeni kullanmaya basladım ama ben hep aynı yerden alıyorum. Sorun neden kaynaklanıyo olabilir cekisten dusme var tam da yağın değişme vakti gelmişti.