Corsa C Gaz Pedalı Arızası

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 2 ay önce aldığım Opel Corsa 1.7 DTI'da aldığım günden beri karşılaştığım bir gaz pedalı arızası var. Şöyleki ; yol, hava, sürat gözetmeksizin arıza ışığı yanıyo ve gaz boşa düşüyo. Gaza basıyosun ama sanki hiç yokmuş gibi, tepki vermiyo. Rölentide devir 1.2 K'ya kadar çıkıyo frene dokununca 0.9 K'ya geri düşüyo. O şekilde gitmeye kalktığımda max 5. vites 60 KM hıza çıkıyo. O kadar araştırdım kesin bişey söyleyen yok. Daha önce başına gelmiş ve sorunu kolay yoldan halletmiş olan varsa benimlede paylaşabilirmi =) Mümkünse yapılan işlem ve maliyet şeklinde bilgi alabilirsem sevinirim. Hayırlı forumlar.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
google a mehmet gazihan yaz sana o yardımcı olabilir

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arıza motor beyninden çıkıcak bilginize.
motor beynine mazot girmiştir beyne işi bilen bir serviste müdahale ettirin.
çoğunlukla karşılaşıyoruz bu arızayla tamirini de yapıyoruz.

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza motor beyninden çıkıcak bilginize.
motor beynine mazot girmiştir beyne işi bilen bir serviste müdahale ettirin.
çoğunlukla karşılaşıyoruz bu arızayla tamirini de yapıyoruz.

maliyet hakkında ortalama bi bilgi verebilirmisin, yada istanbul avrupadaysan adres verirsen yüz yüze görüşme fırsatımızda olur.

İzmitteymişsin sanırım sonradan gördüm pardon.

Son düzenleme:

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün benzer bi arıza daha aldım arabadan. tekirdağdan istanbula dönerken 100 km hızda arıza ışığı yaktı, arabada çekiş mekiş kalmadı. turbo devreden çıkmış gibiydi sanki, 190'a rahatça dayadığım araba 120'ye ıkına sıkıla geldi. bunun nedeni nedir acaba ?!

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün benzer bi arıza daha aldım arabadan. tekirdağdan istanbula dönerken 100 km hızda arıza ışığı yaktı, arabada çekiş mekiş kalmadı. turbo devreden çıkmış gibiydi sanki, 190'a rahatça dayadığım araba 120'ye ıkına sıkıla geldi. bunun nedeni nedir acaba ?!

2004 1.3 dizel corsa c'de aynı sorunu yaşamıştık aracın motorunu yıkattık sanayi'de sonrasında rampaya çıktık o rampayı ip gibi çıkan araba ne olduysa motor yıkandıktan sonra tıkandı kaldı 30-40'ı geçmiyor sonra tekrar sanayiye döndük aracı stop edip tekrar çalıştırdık usta sensörlere baktı yerinden çıkan varmı felan diye sonra tekrar çıktık sorun düzeldi ama ondan sonrada hararet 80-100 felan olduğu zaman motordan ıslık sesi geliyordu turbo sesi gibi...

Dipnot : Belki bu yazı kafanızda bir fikir oluşturur diye yazdım

Son düzenleme:

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca gaz pedalının arkasındaki sensör'de eğer varsaki vardır yada tel'de bir sorun olabilir ama tel olacağını sanmıyorum büyük ihtimal sensördür.Onada bir baktırın derim.Rolanti yükselmesi içinde egr'ye baktırıp temizletin derim.

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim onur. egr iptali, kat iptali, 1/1 emme manifoldu, otto spec performans egzosu ( el frenin altında, ortada ), Mehmet gazihanın yaptığı chip tuning var şu an araçta. yürümesinde v.s hiç bi sıkıntı yok. ok gibi gidiyo maşallah. ama sık sık bu yaşadığım sorunlarla karşılaşınca insanın canı sıkılıyo ister istemez. Pm'ni aldım, ayrıca teşekkür ederim.

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim onur. egr iptali, kat iptali, 1/1 emme manifoldu, otto spec performans egzosu ( el frenin altında, ortada ), Mehmet gazihanın yaptığı chip tuning var şu an araçta. yürümesinde v.s hiç bi sıkıntı yok. ok gibi gidiyo maşallah. ama sık sık bu yaşadığım sorunlarla karşılaşınca insanın canı sıkılıyo ister istemez. Pm'ni aldım, ayrıca teşekkür ederim.

O zaman bence vakit kaybetmeden Mehmet Gaziha'nın kapısını birkez daha çal derim bu sorun seni araçtan soğutmasın :)