Corsa C Gaz Pedalı Arızası

murat121

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar
çorum opel yetkili servisinin tutumunu hiç beğenmiyorum . saatine 90 tl ücret alcaklarmıs aracı incelemek için o yüzden malesef yetkili servis durumum yok. tesisatı ölçerken 0.98 volt vermesi gereken yer 4.98 volt veriyor . tesisat ve bütün sensörlere baktırdım beyine beyinci baktı bi sıkıntı yok dedi . şaştım kaldım arac 6 aydır yatıyor malesef .

Ankara Opal ı arayın Ali ustaya bağlasın onunla görüşün bir. Ankarada olsanız gerçekten ilgili bir servis Opal ı her zaman tavsiye ederim. Aracım 1.5 gün orda kaldı ona rağmen 90 lira gibi bir ücret aldılar ki yapılan işlemler için hiçbirşey.

aroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Opal ı arayın Ali ustaya bağlasın onunla görüşün bir. Ankarada olsanız gerçekten ilgili bir servis Opal ı her zaman tavsiye ederim. Aracım 1.5 gün orda kaldı ona rağmen 90 lira gibi bir ücret aldılar ki yapılan işlemler için hiçbirşey.

uzaktan yardımcı olurlar mı bilmiyorum ama yarın şansımı deneyeceğim :) teşekkür ederim ilginiz için.

Motor beynine giden soketlerde paslanma yada korozyon vardır. Elektrikçiye gösterin soketleri temizlesin ve korozyona karşı korumaya alsın düzelir.

balata spreyi ile temizledik ama sonuç aynıydı.

ertoo27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 2 ay önce aldığım Opel Corsa 1.7 DTI'da aldığım günden beri karşılaştığım bir gaz pedalı arızası var. Şöyleki ; yol, hava, sürat gözetmeksizin arıza ışığı yanıyo ve gaz boşa düşüyo. Gaza basıyosun ama sanki hiç yokmuş gibi, tepki vermiyo. Rölentide devir 1.2 K'ya kadar çıkıyo frene dokununca 0.9 K'ya geri düşüyo. O şekilde gitmeye kalktığımda max 5. vites 60 KM hıza çıkıyo. O kadar araştırdım kesin bişey söyleyen yok. Daha önce başına gelmiş ve sorunu kolay yoldan halletmiş olan varsa benimlede paylaşabilirmi =) Mümkünse yapılan işlem ve maliyet şeklinde bilgi alabilirsem sevinirim. Hayırlı forumlar.

ertoo27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 2 ay önce aldığım Opel Corsa 1.7 DTI'da aldığım günden beri karşılaştığım bir gaz pedalı arızası var. Şöyleki ; yol, hava, sürat gözetmeksizin arıza ışığı yanıyo ve gaz boşa düşüyo. Gaza basıyosun ama sanki hiç yokmuş gibi, tepki vermiyo. Rölentide devir 1.2 K'ya kadar çıkıyo frene dokununca 0.9 K'ya geri düşüyo. O şekilde gitmeye kalktığımda max 5. vites 60 KM hıza çıkıyo. O kadar araştırdım kesin bişey söyleyen yok. Daha önce başına gelmiş ve sorunu kolay yoldan halletmiş olan varsa benimlede paylaşabilirmi =) Mümkünse yapılan işlem ve maliyet şeklinde bilgi alabilirsem sevinirim. Hayırlı forumlar.
Merhaba bu sorunu çözdünuzmu suan ayni sorun bnm aracta ta var