Corsa C Hız Sabitleyici YARDIM

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli forum sakinleri. 2006 corsa 1.2 twinport essentia aracıma hız sabitleyicili sinyal kolu aldım ve taktırdım. Beyinden sinyal koluna bir kablo daha çekildi ve tech2 cihazı ile aktifleştirip kullanmak istendi. Tek kablo tesisatı çeken ve tech2 ile aktifleştirmeye çalışan fakat başarılı olamayan yetkili servis elemanıydı. Servis yapamayınca özel serviste aktifleştireyim dedim 100-150 lira fiyat istediler ve yapılacağının garantisini vermediler.

Bu durumda forumda okuduğum kadarıyla ingilizce op-com ile hız sabitleyici aktifleştiriliyormuş. Forumdan op-com tedarik edebilecek kimse var mı acaba? Aynı zamanda aracımda hız sabitleyicinin çalışıp çalışmayacağını net olarak söyleyebilecek kimse var mı acaba? Motor kodu: Z12XEP model yılı 2006.

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli forum sakinleri. 2006 corsa 1.2 twinport essentia aracıma hız sabitleyicili sinyal kolu aldım ve taktırdım. Beyinden sinyal koluna bir kablo daha çekildi ve tech2 cihazı ile aktifleştirip kullanmak istendi. Tek kablo tesisatı çeken ve tech2 ile aktifleştirmeye çalışan fakat başarılı olamayan yetkili servis elemanıydı. Servis yapamayınca özel serviste aktifleştireyim dedim 100-150 lira fiyat istediler ve yapılacağının garantisini vermediler.

aracınızda debriyaj müşiri olup olmadığını kontrol edin. debriyaj pedalinin üzerinde monteli durması lazım. yoksa eğer müşir takılıp tesisatı çekilmesi lazım. aksi halde cc çalışmayacaktır.

Opcom bende var ama Kocaeli'de ikamet ettiğim için bu konuda yardımcı olamayacağım. Ayrıca 100-150 TL isteyenlere kanmayın, 10 lira etmeyecek bir şey.

Internet'te Opcom satanlar var. 70-80 lira birşey. Alın her türlü işinizi görür. İhtiyacınız kalmadığında yine internetten satarsiniz.

Ben de serviste Türkçe tech 2 ile aktif ettiremedim. Bu işin çözümü Ingilizce opcom.

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa cdti ve compela teşekkür ederim fakat net bilgi arıyorum.

aracınızda debriyaj müşiri olup olmadığını kontrol edin. debriyaj pedalinin üzerinde monteli durması lazım. yoksa eğer müşir takılıp tesisatı çekilmesi lazım. aksi halde cc çalışmayacaktır.

Opcom bende var ama Kocaeli'de ikamet ettiğim için bu konuda yardımcı olamayacağım. Ayrıca 100-150 TL isteyenlere kanmayın, 10 lira etmeyecek bir şey.

Internet'te Opcom satanlar var. 70-80 lira birşey. Alın her türlü işinizi görür. İhtiyacınız kalmadığında yine internetten satarsiniz.

Ben de serviste Türkçe tech 2 ile aktif ettiremedim. Bu işin çözümü Ingilizce opcom.

Debriyaj müşiri yok fakat tesisatı mevcuttu. Pedalın orada kablosunu bulup iki bacağı kısa devre yaptırdı servis elemanı. Böylece sürekli olarak debriyaja basılmıyormuş gibi algıyordu beyin. Tabi olmayınca kısa devreyi devre dışı bıraktım şimdi internetten bir tane debriyaj müşiri aldım onu kendim yerine takacağım. Sizin aktifleştirdiğiniz op-com versiyonu kaç acaba?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
debriyaj devresi düz bağlanırsa pedala devamlı basılıyor gibi olur, cc devreden çıkar. opcom V 1.39 benimkisi.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
nqzsz9.jpg

yukarıdaki resimde z12xep için cc var görünüyor. ayrıca serviste programlama yaparken cruise control aktif etme yeri çıktı mı menülerde? şunun için soruyorum, 1.7 dti'lerde cc olmadığı için bu menü çıkmıyormuş.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nqzsz9.jpg

yukarıdaki resimde z12xep için cc var görünüyor. ayrıca serviste programlama yaparken cruise control aktif etme yeri çıktı mı menülerde? şunun için soruyorum, 1.7 dti'lerde cc olmadığı için bu menü çıkmıyormuş.

Ama 1,7 lere CC yapanlar var kendileri sinyal kolu olmadan?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
1.7'ye cc yapan hiç duymadım, görmedim.

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nqzsz9.jpg

Teşekkür ederim [MENTION=48366]cihanakdemir[/MENTION] evet serviste gözüktü cc menüsü aktif yaptı ama çalışmadı. Zaten en başında servisteki arkadaşla baktık orada gözükünce kolu al hallederiz dedi kolu aldık yapamadı debriyaj müşiri yoktu belki ondandır. Şimdi elimde debriyaj müşiri ve cc'li sinyal kolu takılı tesisatı çekili araç var. Bu durumda ya servisle tekrar görüşüp aktifleştirmeli ya da op-com temin edip kendim yapmalıyım. Kanaatim op-com ile bu iş çözülecek inşAllah. Yorumda bulunup yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim. Sonucu yazacağım en kısa zamanada.