corsa c koltuk ısıtma

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar konulardan yola çıkarak bende koltuk ısıtma yapmak istedım...

corsa c için çakmaklığı değiştirdim...bu çakmaklıkta para konulan alanlar yerıne koltuk ısıtma anahtarının boşlukları oluşuyor...ve daha sonra astra g ısıtma anahtarı aldım...tek kademe olmasını istemediğim için...pedlerımızınde koltuklara montajını yaptım...iş kabloların baglanmasına toparlanmasına gelınce beceremedım...ben sadece anahtar ile derece ayarlanıyor die biliyordum..ama ayarlama olmuyor tek kademe calıstırabıldık...bu kADEmelerı tek tek kullanabılmem için arada (anahtar ile ped)reosta veya role olmalıymıs...

bu reosta role ne gerektıgını bılmıyorum..eger gereklı olanlar bu parcalar ise bunları temın edersemde yıne anahtar ile aynı akımı cekmesi gerektıgı söylenıyor...anahtarlarımın arkasında 5 adet soket yerı var

malumatı olan arkadaslardan yardım beklıyorum...

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
düğmelerin arkasının detay resimlerini ekleyin ( soket bağlantı tarafı) ve ısı ayarı kaç kademeli. o dan kaça kadar ayar yapılıyor, ekleyin yorumda bulunayım....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aşağıda belirttiğim şekilde bağlantıları yapıp multimetre ile potansiyometre çalışacakmı deneyin.butonun arkasında 1 den 5 e kadar rakamlarla bağlantı uçları belli. bu bağlantıları yapıp 2 ve 5 nolu uçlara multimetrenin dc bölümüne gelip probları bağlayın ve butonu yukarı aşağı ısı ayarı yapın ve multimetrede + 12 volt ve daha aşağı değerleri görüyormusunuz bakın.

1 nolu uç- şase
2 nolu uç- ısıtma pedi +
3 nolu uç- + 12 .
4 nolu uç- +12 ( butondaki ısıtma işaretinin aydınlatması parkları açınca yanması için) aracın içinde parkları açınca yanan bir aydınlatmanın gri/sarı renkte olan kablosuna bağlanacak.
5 nolu uç - ısıtma pedi -

51106003.png

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hasan ısıtma dugmelerını kaca aldın ?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

düğmenın bese kadar kademesi var...0-1-2-3-4-5
düğmenın arka fotosu bu...5 adet fiş baglantı yerı var ...diğer boluk plastiktir...

kahverengi soketi saşe olarak bagladık
maviyi parklara lambasına bagladık
kırmızı ve beyaz ise pedden gelen 2 adet kablodur(3 kablo idi asagıda yaptıgım işlem yazıyor...)
yeşil soket ise boşta kaldı...

birde pedler 2 farklı modda çalışıyordu...3 adet kablosu vardı pede giden...biri sabit sase ucu diğerleride sactıgımız konuma göre akım ceken kablo...pedın içinde 2 adet rezistans var...ince ve kalın bunlar o 2 modu tanımlıyor herhalde..ben bunu direk düğmeden kısarım acarım nede olsa 5 kademe var deyıp bu iki modun renklerını bırlestırdım...ikisi birden çalışıyor...düğmede 5 kademelı olunca 1 alsam çok sıcak olmaz düşüncesıne sahiptım..umarım sorunumu ıyı tanımlamısımdır...tşkler

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra düğme yuvası ve 2 adet düğme bana 80 tlye geldi...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
3lu hol yuvası yanı dugme ıle yuvası 80 mal ettıysen banada yardımcı olurmusun almaya ?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3lu hol yuvası yanı dugme ıle yuvası 80 mal ettıysen banada yardımcı olurmusun almaya ?
olmaya olurum ...ben ebayden aldım...bu kademelı düğmeyı çok aradım...tek kademelılerden dolu ama 5 kademeli yok ...ben buldum ve hemen aldım...şu an var mı bılmıyorum...ve postası direk bana gelmedı..almanyada bi yakınıma gıttı banada o getrdı...

birde bana denk geldı bu böle hol yuvası ile ...genelde tek tek satılıo düğmeler..ama yuva çok pahalı biise degıl ..servısten temın edebılırsın

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
tamam sagol bız burda cıkmasına bakıncaz artık