corsa c koltuk ısıtma

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla merakla bekiyorum çözümünü 5 kademeyi çalıştırmak için sanırım koltuk ısıtma kontrol modülü gerekiyor mercedes,bmw,volvo için gördüm omega içinde şöyle birşey buldum alakası varmı bilmiyorum ama;
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310243870424&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Bir başka ünite daha buldum bu üniversal ama elektrikçi ayarlarsa sanırım iş görebilir waeco kitleri ısı değerini artırı azaltmaya yarıyor denemek lazım;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370441004873&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence elektrikçi o işi basit bir röle vasıtasıyla halledeler

bu ayarlı ışık düğmeleri olur ona benziyor hani yuvarlakdır çevirisin çevirdikçe ampüle yüksek oranda elektrik yollar ışıkda o orantıda artar yada azalır bununda sanırsam ondan farkı yok

düğmeyi çevirdikçe pedlere belli bir miktarda elektrik gidicek pedlerde o orantıda ısınıcak basit bir role vasıtasıyla bence halolur gibime geliyor bir elektriçi ile görüşmen bence şart.. burdan yazmakla olmaz ama bana basit geldi..

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
elektrikli battaniyeler var ısı kademe ayarlı, ondaki devre ile aynı mantık olması gerekir, yani bence de çok zor olmasa gerek...
tabi işin içine girince öyle olmuyor diyebilirsin :)
kolay gelsin... tebrikler şimdiden

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
celil bey yardımlarınız için teşekkür ediyorum...ama linkteki ürünler bana yararlı değil...

bende elektırıkçiye gıttım dun...yapılabılır dedii ama bana bı adet örnek bulman lazım dedı..zaten örnek olsa işim tmm...herhalde ugrasacak basarılı bir elektrikçi bunu halleder...iyi bi elektronikçi bulmalıyım...

umut aynen dedıgın gıbı zaten ayarlı bi olay ama çözüme kavusturamadım...

sitede piri ulutan aracına baglamıs 5 kademeyıde kullanıyormus...tesısatı hazırmıs sadece pedi ve düğmeleri temın etmiş...bende aynı tesisatı buldum araçtan sökük çıplak olarak fakat ne role ne baska bişey göremedım...sigorta kutusunda da böle bişey yok ...zaten orjınal opellerde de bahsedılen role pedi ile birlikte satılıyor...bunu arastırarak böle oldugunu gördum ve serviste onadı...

ben tek kademe kullandıgımı yazmıştım konuyu ilk açtıgımda...fakat düğme arkasını baya bi yanlış bagladıgımzı fark ettım...5 soket var biz 4ünü kullandık yerlerıde rastgele olmus farkına vardım...şimdi kendımce nasıl baglanacagını kafamda kurdum...piri arkadasta 5 kademeyı kullanıyor bende baglantıyı yapıcam ve 5 kademeyı kullanırım öle düşünüyorum...inşallah olur ....düzeltince hemen burada olumlu olumsuz ne oldugunu yazıcam arkadslar

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
celil bey yardımlarınız için teşekkür ediyorum...ama linkteki ürünler bana yararlı değil...

bende elektırıkçiye gıttım dun...yapılabılır dedii ama bana bı adet örnek bulman lazım dedı..zaten örnek olsa işim tmm...herhalde ugrasacak basarılı bir elektrikçi bunu halleder...iyi bi elektronikçi bulmalıyım...

umut aynen dedıgın gıbı zaten ayarlı bi olay ama çözüme kavusturamadım...

sitede piri ulutan aracına baglamıs 5 kademeyıde kullanıyormus...tesısatı hazırmıs sadece pedi ve düğmeleri temın etmiş...bende aynı tesisatı buldum araçtan sökük çıplak olarak fakat ne role ne baska bişey göremedım...sigorta kutusunda da böle bişey yok ...zaten orjınal opellerde de bahsedılen role pedi ile birlikte satılıyor...bunu arastırarak böle oldugunu gördum ve serviste onadı...

ben tek kademe kullandıgımı yazmıştım konuyu ilk açtıgımda...fakat düğme arkasını baya bi yanlış bagladıgımzı fark ettım...5 soket var biz 4ünü kullandık yerlerıde rastgele olmus farkına vardım...şimdi kendımce nasıl baglanacagını kafamda kurdum...piri arkadasta 5 kademeyı kullanıyor bende baglantıyı yapıcam ve 5 kademeyı kullanırım öle düşünüyorum...inşallah olur ....düzeltince hemen burada olumlu olumsuz ne oldugunu yazıcam arkadslar

%99 olucak o o kadar karşaık bir şey olamaz sanmam.. olmadı iyi elektrikçi tanıdıklarım var maslak atatürk sanayide seni yönlendire bilirim..

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merakla bekliyorum Hasan çalışmayı.Proje devam ederken sana zahmet olmazsa hangi kaboları nereye bağladığını yazarsan uygulanırken fotografta çekebilirsen iyi olur.Devrede yapılırsa eğer yapısını gösteren bir çizimde çok makbule geçer. Sendeki verilere dayanarak bende kendime uygulamak istiyorum. Umarım olur ve kademeli koltuk ısıtmanın keyfini çıkarırız şimdiden kolay gelsin ;)

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yapıorsam buraya yazıcam ve foto cekıcem paylasıcam...işiçözersem ne sekılde çözdüğümü devreyse devrenın semasını vs vs aktarıcam arkadslar...

bi sonuc alamazsam maslaktakı ustalarınıza da danısmak isterım tşkler