Corsa C Su Alıyor. Araba göl oldu...

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,
Bir süredir çözemediğim bu sorun arabamdan iyice soğutmaya başladı beni.
Araba yağmur yağdığında sürücü tarafı ayak altı döşemenin ortadaki plastik kısmı civarı su doluyor. Gitmediğim özel servis kalmadı. Kaput içi silecek suyunun altındaki yere silikon felan çekildi. Orada eski ses kablosu deliği vardı o kapandı ama hala su alıyor.
Böyle bi sorunla karşılaşan var mı? Nereden alıyor olabilir. Yardım.....

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceleri hareket halinden şüphelendim ama cumartesi hiç yerinden oynamadı, akşam baktım döşeme ıslak.
Kaput açma kolu ve fren,gazın üstündeki plastik aksamın içindeki süngerler kuru. Pedalların altındaki eğim halinde olan döşeme kuru, tam ortası ıslak. Anlamadım oraya nereden birikiyor. Fren pedalının oradan döşemenin altında süzülüp geliyor olabilir ama yinede oranında ıslanması gerekir bence. :(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecek yeri taliyeden geldiğine eminmisiniz? yapıldı silikon çekildi vs. diyorsunuz? ya pedallerin oradan geliyorsa? hatta kapı fitillerinden?
kapıyı açınca yağmurlu havalarda bakın eşik plastik aksamlarında sılaklık varmı? lpg tesisatı gibi pedal kısımlarında sonradan delinen bir yerlerden geliyormu? yani sebep çok ama buralara odaklanın bence

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:39 ----------

Önceleri hareket halinden şüphelendim ama cumartesi hiç yerinden oynamadı, akşam baktım döşeme ıslak.
Kaput açma kolu ve fren,gazın üstündeki plastik aksamın içindeki süngerler kuru. Pedalların altındaki eğim halinde olan döşeme kuru, tam ortası ıslak. Anlamadım oraya nereden birikiyor. Fren pedalının oradan döşemenin altında süzülüp geliyor olabilir ama yinede oranında ıslanması gerekir bence. :(
şimdi sebe olacaklar bu açıklamanla daralıyor,yani hareket değil durduğu yerde muhtemelen şu yağmurlu günlerde. iki olasılık var ya kapı fitilleri yukarıda belirttiğim gibi yada silecek kısımındaki sigorta paneli contası. Bu iki yere odaklanın

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecek yeri taliyeden geldiğine eminmisiniz? yapıldı silikon çekildi vs. diyorsunuz? ya pedallerin oradan geliyorsa? hatta kapı fitillerinden?
kapıyı açınca yağmurlu havalarda bakın eşik plastik aksamlarında sılaklık varmı? lpg tesisatı gibi pedal kısımlarında sonradan delinen bir yerlerden geliyormu? yani sebep çok ama buralara odaklanın bence

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:39 ----------

şimdi sebe olacaklar bu açıklamanla daralıyor,yani hareket değil durduğu yerde muhtemelen şu yağmurlu günlerde. iki olasılık var ya kapı fitilleri yukarıda belirttiğim gibi yada silecek kısımındaki sigorta paneli contası. Bu iki yere odaklanın

İkisinede bakacağım. Sürücü kapısı cam üstü tavan hizasında fitil biraz bombeli duruyor ama cam ve kapı döşemesi kuru olunca önemsemedim. oradan ayak altına gidermi bilmiyorum. onada bakacağım. tşk ederim. umarım bulurum..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:28 ----------

Tavanı bir kontrol et. Islaklık var mı?

Hiç bakmadım. Akşam bakacağım. Yarın bildiririm. Teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aracımda da oldu orasına burasına baktım ama bir türlü bulamadım. En sonunda aracın üzerine hortumla su tuttum ve oda ne? tavanın birleşme noktasında kaplama malzeme zamanla yıpranmış ve oradan su alıyormuş. Ve silikon ile kapadım.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımdada var daha önce bir çok kullanıcıdada gördüm, ben ara ara silecekleri ve altındaki bakaliti çıkararak süpürgeyle giren pislikleri temzliyorum geçiyor fakat çok uzun ömürlü olmuyor telle giderleri açmak lazım sanırım. Bakalitin altındaki bölmedeki su giderleri pilslikten tıkanıyor ve su kabloların araca girdiği yerden giriyor. Bir kullanıcı kabloların etrafına slikon çekerek kurtulmuştu bu dertten.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Comboda yaşadım. Kaputu açtığında sağ tarafta bir delik var. Kare şeklinde bir bölüm var kaportada, sadece uzerinde bir delik var birde altta çok küçük tahliyesi var. O tahliye zamanla tıkanıyor temizlenemiyorda ancak üstteki deliği kapatın çünkü tahliye yapamayinca icindeki su seviyesi yükseliyor ve onun içinde şase ek yeri var oradan sızıyor. Orayı kapattim geçti. Denemediğim yol kalmadı komple söktürdüm her yeri silikonlattim yine geçmedi 350 lira masraf ettim ama en sonunda sorunu 25kuruşluk lastikle çözdük.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zahmet olmaz ise fotoğraf ekleyebilir misiniz?