corsa c voltaj arızası

cinaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle p0216 arızasını veriyor arabada,arıza lambası yandığı için arabamın çekişi ve sarfiyatı son derece yüksek,sabahları en az 10 marşta çalışıyor ve çok pis bir mazot kokusu yayıyor,ve özellikle araç soğukken farlarım gidip geliyor (güç azalıp artıyor) ve şuan yolda kaldım akü bitik gibi görünüyor takviye ile çalışıyor ancak çıkartınca yaklaşık 2 dakika sonra devir yükseliyor ve güç kesiyor araba...sadece bir fikir ama şarj dinamosu ile ilgili olabilirmi bu arızalar çünkü p0216 arızasının açıklaması enjektör zamanlama hatası ,bir usta şarj dinamosunun işlevini yerine getirmediği için enjektörün bu hatayı verebileceğini ve beynin kendisini korumaya alma ihtimalinin olduğunu söyledi...inanın artık çıldırmak üzereyim...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet DOgru Aynısı Başıma Başıma Geldi ŞArj dinamosunun Diyotları Gitmiş Aküyü Şarj Etmiyor.Voltaj Düşüncede Saçmalamaya Başlıyor.Bendede Abs Eps bütün ışıklar Yanmıştı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tech2 ile Sarj dinamosunun anlık ürettiği akımı kontrol edebilirsiniz

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alternatör diot tablosu değisecek.

tunerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 hafta öncesi aynısı banada oldu alternatörün diyorları değişti komple bide yeri çok ters biyerdeydi çok uğraştılar çıkarmak için yada benim gittiğim yer çıkaramadı:S galiba bu corsa dti ların kronik sorunu yada ömürleri bu kadar ben sadece bende oldu sanıyodum yalnız değilmişim

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok Zor Çıkarmak Kocaman Motor Herşey içiçe Bayagı Bir Ugraştırıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dinamosu cikislarini kontrol ettir..13,8-14,2 volt... ya kömürden veya regler( yani türkce alternatör oluyor galiba) o rahmetli olmustur... bunlara baktir...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldümü benimde aynı şekilde haliçte başıma geldi ayvansaraya zor attım durağa kendimi... çekici çekti... 80 kağıt çekici maslağa çekti 240 kağıt falan dinamonun diyot tablası rulman keçe vs değişti. dinamonun içi komple yağ dolmuştu.. çıkan parçalarıda aldım duruyo evde... belki yağdan temas kesti ama adam değişince bi şey demedik... acaip güvensizlik oldu bu tamircilerden zaten bende:)

Hiç aklımada gelmemiş kaaskonunu asistanına çektirmek 80 tl de boşa gitti:(

Son düzenleme:

gökrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorun bu gün benim basımadan geldi dün akü ısıgı yandı bu gün calısmadı aracım. götürdük sanayiye su sıralarda diot ve konjektör değsıo. bu aracların kronik sorunu sanırsam bu 250 tl parca ve şcilik maaliyeti cıkardı usta