corsa c yakıt pompası

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa c aracımın yakıt pompasından akıntı varmış bugun opel yetkili servisi 175 tl dediler pek anlamıyorum sanayiye gittim 140 liraya hallederiz dediler yardımcı olurmusunuz

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araçlar hakkında pek bilgim yok ama yakıp pompasının sizin verdiğiniz fiyat kadar ucuz olmaması lazım. Arkadaşım fiesta tcdi aracının pompasını komple 2.000 tl mal etmişti.

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araçlar hakkında pek bilgim yok ama yakıp pompasının sizin verdiğiniz fiyat kadar ucuz olmaması lazım. Arkadaşım fiesta tcdi aracının pompasını komple 2.000 tl mal etmişti.

bana dedikleri özel serviste biz pompacıya gönderiyoruz o içindeki parçayı değiştiriyor biz takıyoruz dediler bütün pompa değil yani bilmiyorum napıcam öğrenciyim ve yabancı bi şehirdeyim

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam o fiyata uygun contalarını yani memelerini değişecek ama elemanları hasarlı değilse. Bosch dizel servisinde yaptırdım ben 1 sene önce pazarlık vs peşin 450 tl ye mal ettim anca. yoksa pompa 1750 tl civarı ayrıca çıkma alsan da aynen yaptırman gerekebilir.

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam o fiyata uygun contalarını yani memelerini değişecek ama elemanları hasarlı değilse. Bosch dizel servisinde yaptırdım ben 1 sene önce pazarlık vs peşin 450 tl ye mal ettim anca. yoksa pompa 1750 tl civarı ayrıca çıkma alsan da aynen yaptırman gerekebilir.

bnm sadece akıtıyo orda ama cok az parmakla dokununca eline geliyoru hissediyorsun içindeki nişeyler değişcek dediler bana bende bilmiyorum:confused:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsanın birçok kronik sorunu gibi bu da kronik. Bu yüzden Bosch tamir kiti çıkardı orjinal. Yaptırmazsanız bir zaman sonra stop edecek aracınız. Telaş etmeye gerek yok. Ama eğer 175 liraya telaş ettiyseniz telaş etmeye devam edebilirsiniz. Benim aracımda da terleme vardı henüz sızdırmaya başlamamıştı ama içim rahat etmedi ve Boschun tamir conta kitini taktırdım pompacıda. Herhangi bir pompacıda yaptırabilirsin. 150 tl halletmiştim ben.Tabi conta takımı 45 lira normalde. Ama işçilik ne yazık ki pahalı. Firek pompacıya giderseniz daha iyi olur. Ancak çok dikkat et. Yakıt pompasını sökerken yağ pompasını söküyorlar mecburen. İş bittiğinde onu da kontrol ettir kaçak olabiliyor. Ben de oldu en son usta silikon conta ile onu da kesti. Kendi hatası olduğu için ona ücret ödemedim tabi.

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsanın birçok kronik sorunu gibi bu da kronik. Bu yüzden Bosch tamir kiti çıkardı orjinal. Yaptırmazsanız bir zaman sonra stop edecek aracınız. Telaş etmeye gerek yok. Ama eğer 175 liraya telaş ettiyseniz telaş etmeye devam edebilirsiniz. Benim aracımda da terleme vardı henüz sızdırmaya başlamamıştı ama içim rahat etmedi ve Boschun tamir conta kitini taktırdım pompacıda. Herhangi bir pompacıda yaptırabilirsin. 150 tl halletmiştim ben.Tabi conta takımı 45 lira normalde. Ama işçilik ne yazık ki pahalı. Firek pompacıya giderseniz daha iyi olur. Ancak çok dikkat et. Yakıt pompasını sökerken yağ pompasını söküyorlar mecburen. İş bittiğinde onu da kontrol ettir kaçak olabiliyor. Ben de oldu en son usta silikon conta ile onu da kesti. Kendi hatası olduğu için ona ücret ödemedim tabi.
bilgilerin için teşekkür ederim ben 175 tl ye telaş etmedim sadece bilmediğim bi konu oldugu için merak ettim teleş konusu sadece arabaya bişey olmasın malum üni. öğrencisiyim ve baya para harcadım bu aracıma :D

omercml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt pompasını söküp içersindeki conta ve keçelerini bosch marka tamir seti contaları ile yenileniyor. Fiyat normal