corsa c ye amfi bağlama YARDIM

cxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım site ilgimi çekti umarım benimde sizlere yararım olur neyse ben asıl konuya geleyim aramızda corsa c ye amfi bağlayan yada bağlatan varmı? bu aküden gelen kablo arabanın içine nereden geçecek, içeri geçtikten sonra kabloyu nereden bagaja çekeyim yardımcı olursanız sevinirim.

bağlarken fotoğraflarını ve videolarınıda da ayrıntılı olarak çekip yine foruma ekleyeceğim. amfinin bağlanması ve ayarlarının yapılmasında forum kullanıcılarına yardımcı olabilirim umarım...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
corsa c de bu işlemi yapan arkadaşlar vardır.
ancak hemen hemen bütün araçlarda amfi güç kablosu aküden alındıktan sonra direksiyon tarafındaki kaportadaki geçişler kullanılarak içeri alınır ve arka tarafa da sol taraftaki kapı eşik kaplamaları sökülerek oradaki kanaldan arka tarafa yürütülür.
rca kabloları ise sağ taraftaki kanalı kullanarak arkaya götürebilirsin.

güç kablosunu içeri almak için yalıtm malzemeleri olan bölümlerden uygun bir yeri delerek içeri alabilirsin.daha sonra o bölüme silikon uygularsan içeri su nem vs girmesini engellersin.

cxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amfi kablosunu direksiyon milinden geçirdik hiçbir yeri delmemize gerek kalmadı. her arabada uygulanabilir bir yöntemmiş bilgilirinize...

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın ola kaput telinin geçtiği kaput teli contasının bulunduğu yerden almayın kabloyu araç içeri yağmurda yıkamada su alır. Başıma geldiği için söylüyorum.

Bu sorundan sonra ben sol kapıda kabloların içeriye girdiği yerdeki contanın kenarından almıştım.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha 2 gün önce bağladım corsa c'de tek kapıysa daha kolay; ön silecekleri söküp altındaki plastiği kaldır. Aracın aküsünden şöför tarafına doğru kabloyu geçir. Aracın şöför tarafında büyük bir plastik kutu var (4numaralı parça) içinde rölelerin olduğu onun kapağını aç 6-7 vidası var silecek motorunuda sökersen büyük rahatlık oluyor.
dscf1037rc2.jpg

rlekutusu.jpg

İçeri geç direksiyonun altındaki kısmı sök 2 vida tutuyor daha sonra kendine çek geliyor kolay olması için önce eşya rafını sökeblirsin daha sonra alt parçayı çıkar aşağı doğru çekince geliyor. Şimdi röle kutusu kağağına tam kablonun zar zor geçebileceği bir delik aç kabloyu kapaktan geçir böylce su almaz içeri uzat direksiyoun altından çek daha sonra kablonun roleleri sıkıştırmadığına emin ol kapağı kapat kaput tarafını toparla.

Sürücü tarafında koltuk yanındaki ince raf gibi şeyi çıkar(7,11 nolu parça) sonra plastik aksamı(3,9 nolu parça) yukarı çıkararak arkaya kardar kaldır sonra direksiyonun altında kaput mandalının oöduğu kısmı bir civata tutyor onu söküp çıkar kabloyu arkaya kadar içinden taşı eğer araç 5 kapı ise parçanın arka bağlantısını sökemezsin koltuğu sökmen lazım gerek yok, arka koltuğu kaldır yük taşıyacak gibi öne kaldır kabloyu altından bagaja geçir. 3 kapılarda arkada da bir vidası var sonra komple kaldırıp rahat çalışabiliyorsun.(3 nolu parça)

kapeii.jpg

Ses kablolarını yolcu tarafıdan yine torpidoyu, altındaki parçayı yan paneli ve arkaya doğru uzanan paneli kaldır yine arka koltuğa kadar taşı altından bagaja geçir. (-) kablosunu arka koltuğun altında görünen metal kısımlardan birine vidala böylece şasiden almış olursun bağlantıyı tamamla.

Son düzenleme:

denizci81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anfi bağlamanın bu kadar zahmetli olduğunu bilmiyordum.Faydalı paylaşım,elinize sağlık...

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş bunlara hiç gerek yok sağ tarafta altına 12 V kablo genişliği kadar bir delik açıp çok rahat çekersin , benim ki şu an öyle su alma derdi yok bir şey yok .

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben aracımın bagajına 2 amfi taktırdım. benim corsam 3 kapı. antalyada takan ustam hiç arabanın döşemelerine dokunmadan direk dış sol alttan geçirdi. arkayada stepnenin ordan biyerden verdi. ben tam olarak göremedim nerden girdiğini ama sorunsuz ve aracın hiçbir parçasına dokunmadı. çok memnun kaldım. bu arada bagajıma 1 adet 2000w, 1 adet 1600w amfi taktırdım. kapılara jbl gt serisi 1takım. arka pandizota aynısından 2 takım koyduk. bagajada 1 adet 38cm violance bass koyduk. çok çok memnunum. şiddetle tavsiye ederim. tabi teyp olarak pioneer dan vazgeçilmez.