corsa D 1.4 100 hp ( LPG)

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamı satıp corsa D 1.4 100 hp Enjoy araç almayı düşünüyorum fakat benzinin litre fiyatları malum :( Aracı 0 almayı düşüyorum Lpg Taktırmalımıyım tereddütte kaldım:?

1. Ne kadar Yakıt tasarrufu sağlar ?

2. araç Çekişten düşermi?

Yardımcı Olursanız Sevinirim.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ile uğraşıcağınıza biraz daha kendinizi sıkıp dizelini alın bence arada pek fark kalmaz lpg taktırması işletmesi falan 2000TL yi bulur arada 2000TL fark kalmış olur. yada en kötü ihtimalle 16"alaşım jantlı essentia alın dizel alın bence. hesap olarak aynı kapıya çıkar....

twinport41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YAkıt olarak Mantıklı Fakat Dizel Arabaların bakımı Biraz Pahalı Ayrıca Bi arza çıktığı zaman bütün motora Zarar Veriyor. Dizel Hiç Aklıma yatmıyor.:)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı sıfır almayı düşündüğünüzü belirmişsiniz bu bakımdan sıfır düzel araç almak daha mantıklı ben 2005 yılından beri dizel corsa kullanıyorum 2 yıl boyunca opel servisi garanti süresi dolduktan sonra da kendi bildiğim özel serviste bakımlarını yaptırdım şimdiye kadar en ağır bakımı rutin bakımları haricinde yağ filtreleri haricinde balatası değişti başkada değişen bişey yok yani dizelleri masrafbakımından gözünüzde fazla büyütüyorsunuz

bakım maliyetleri olarak her 15.000 de ki rutin bakımlarında benzinli araca göre 50 tl civarı max masraf yaparsınız

ben lpg ye karşı değilim ama ufak bagaj hacmine sahip bu aracalpg tankı koyduğunuz zaman sonra da bagaj denen bişey kalmıyacak ya stepneden vaz geçeceksniz yada bagajdan
lpgli araçla dizel arasında fiyat farkı yok denecek kadar az şu an yapmanız gereken bir opel servisine gidip dizel corsa almak olacaktırr

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baştan kurtulun dizel alın. Hangi lpg taktırsam nerede taktırsam arıza ışığı yanarmı yada ileriki zamanlarda arkadaşlar lpg aracımda şu arızayı verdi ne yapayım demektense dizel almak en mantıklısı.

ozan okudan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç deilse yüzde otuz tasarruf sağlar kullanmış biri olarak atiker önerrim çekişten çok az düser hissetmezsin

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam kesinlkle taktırmanız taraftarıyım bahsetttıgınız aracdan bende de var 10 gundur kullanıyorum lpg lı olarak en ufak bı sıkıntım yok.