***corsa d club ***

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuk ve yağışlı havalarda yapıyor arkaya illa biri binmesi gerekmiyor benimkinde hatta bazen ön amortisörlerde aynı sesi yapabiliyor:)
vay arkadaş ne çekiyoruz arabadan.Birde yol sesi çok geliyor içeri motoru geçtim o gene hoşuma gidior.Yıl sesini engellemek için kapılari ayarlatinca geçer dediler doğru mu arabada yeni sayilir ama çözemedim:rulet::rulet::rulet:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
vay arkadaş ne çekiyoruz arabadan.Birde yol sesi çok geliyor içeri motoru geçtim o gene hoşuma gidior.Yıl sesini engellemek için kapılari ayarlatinca geçer dediler doğru mu arabada yeni sayilir ama çözemedim:rulet::rulet::rulet:

kulanılan lastik ve gidilen asvalt çok önemli ama kapıyla alakası olmaz ben aracın altına ve çamurluk içlerine pütür yaptım biraz yol sesi kesiliyor kalıcı çözüm için içeriden yalıtım yapmak şart bizim motor sesi çok gelmiyor benim 1.3 cdti ile yeni astra sedanların 1.3 cdti motor sesi arasında bariz fark var ki kullandığım daha 5 bin kmde olan bir araçtı elimde desibel ölçüm aleti olsa onunla ölçerdim

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kulanılan lastik ve gidilen asvalt çok önemli ama kapıyla alakası olmaz ben aracın altına ve çamurluk içlerine pütür yaptım biraz yol sesi kesiliyor kalıcı çözüm için içeriden yalıtım yapmak şart bizim motor sesi çok gelmiyor benim 1.3 cdti ile yeni astra sedanların 1.3 cdti motor sesi arasında bariz fark var ki kullandığım daha 5 bin kmde olan bir araçtı elimde desibel ölçüm aleti olsa onunla ölçerdim
Benim araç benzinli 1.4 motor sesi güzel geliyor.ama yol feci .michlen energy saver var 4 yilini doldurmak üzere demek ki değiştirme zamanı geldi. Goodyear efficientgrip performance almayi düşünüyorum 65 desibel ile en az ses oranını sunuyor :/

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
o desibel değerleri bizim kireç taşı+ zift karışımında çok üst seviyelere çıkar abi dışarıdan bir yalıtım yapmadıkça ses kesilmez ama essentialarda galiba ses yalıtımı daha az benim araç içinde çamurluk içlerinde gri süngerimsi bir tabaka var

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esentinal ile ilgisi yok bence.benimki enjoy da ne oluyo ki.Aslinda biz aracın b segment olduğunu hesaba katmiyoruz :maden: her ne kadar opel kalitesini istesekte, Vallahi altina golf 7 1.4 tsi higline cekiceksin ses mis performans mis dert etmiycen :)

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esentinal ile ilgisi yok bence.benimki enjoy da ne oluyo ki.Aslinda biz aracın b segment olduğunu hesaba katmiyoruz :maden: her ne kadar opel kalitesini istesekte, Vallahi altina golf 7 1.4 tsi higline cekiceksin ses mis performans mis dert etmiycen :)

Aynen katılıyorum sesi belli yere kadar kesersin, bence en güzeli müzik dinlemekle bu işi bir nebze çözeriz, arkadaşım..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yumuşak hamurlu kış lastigine geçince yol sesi acayip şekilde azalmış durumda , ugultu falan kalmadı desem yeridir , eskiden motor sesini duyamıyordum , şimdi motor sesi dikkatimi çeker oldu o derece , hemde sadece öndeki iki tekere takmıştım kış lastiklerini , o kadar memnun kaldım kı yazın bile çıkarmamayı dusunuyorum lastıklerımı :)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben onceki aracimi(Chevrolet Kalos) satinca Ibiza falan alirim diyodum, 1 2 kisiden o aracin Kalostan farki yok deyince Astra'ya yöneldim bu sefer C sinifi olsun diye, onun da fiyatlari malum canimi sıktı. O arada Corsayi gorunce dusunmeden aldim ama maalesef bu aracin 2005 Kalos'tan cok farki yok yol sesi yalitimi olarak. Tabi bunun disinda ruzgar sesi,motor sesi daha az.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben onceki aracimi(Chevrolet Kalos) satinca Ibiza falan alirim diyodum, 1 2 kisiden o aracin Kalostan farki yok deyince Astra'ya yöneldim bu sefer C sinifi olsun diye, onun da fiyatlari malum canimi sıktı. O arada Corsayi gorunce dusunmeden aldim ama maalesef bu aracin 2005 Kalos'tan cok farki yok yol sesi yalitimi olarak. Tabi bunun disinda ruzgar sesi,motor sesi daha az.

Aaaaaa ozan bey olurumu hiç öyle corsalar s Class mercedestende bile az ses alıyor içeriye ayıp ediyorsunuz ;"arabayı yerden yere vurmayın " bir başka konuda yaptığınız yoruma hitaben bu saçmalama durumu ortaya çıkmıştır...

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aaaaaa ozan bey olurumu hiç öyle corsalar s Class mercedestende bile az ses alıyor içeriye ayıp ediyorsunuz ;"arabayı yerden yere vurmayın " bir başka konuda yaptığınız yoruma hitaben bu saçmalama durumu ortaya çıkmıştır...
Orda sadece ses sorunundan bahsedilseydi bu yaptiginiz yorum gecerli olurdu. Ve yine yazmisimki motor ve ruzgar sesinde sorun yok.