Corsa D far sorunu

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2010 12.ayı cıkıslı aracım. 4aylık yanı ama yagmur yagmıstı bu haftasonu baktım farları buğu yapmıs.bir kaç corsa d ilanındada görmustum farlarını degıstırmısler buğudan dolayı.
bu kasanında kronik sorunu bumudr?
ve garantiden nasıl değiştiricem neleri götürmem lazım aracın alındıgı bayii yemi gidicem? değştiğnde aynı sorun olur gibime geliyor ama?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arka kapakları normal şekilde kapanmamışsa buhar yapıyor.
servise götürün sorundan bahsedin ev far değişmi isteyebilirsiniz.götürmeniz gereken birşey yok.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bendede oldu dün akşam buğu olayı ben xenon var diye yapıyor sandım ama değişmiş

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farı açtırmadıysanız Oktay abinin tavsiyesine uymanız doğru olur. Ben Karartma için açtırmıştım. Sağ tarafı müthiş iyi kapatmışlar ama sol tarafta hafif bir boşluk kalmış kibrit kutusu kalınlığında buğu yapıyor bazen bazen de hiç yapmıyor

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben de açtırdım farlarımı.aynı şekilde 1 tanesi köşeden nem alıyor yağmurlu havalarda.çok kalmıyor hava ısınınca gidiyor.
bir ara tamponu sökersem o fara silikon atmak lazım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
benim far hiç açılmadı sadece xenon için kapağı delmiştim sağnak yağmurda bişey yoktu ama geçen hece çiseliyordu yağmur uzun farın altıındaki köşede hafifi buğu ve su damlacığı yapmış

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim far hiç açılmadı sadece xenon için kapağı delmiştim sağnak yağmurda bişey yoktu ama geçen hece çiseliyordu yağmur uzun farın altıındaki köşede hafifi buğu ve su damlacığı yapmış

evet tam dipte buğu var 3 4 parmak kalınlkta snra gidiyor.
ben farları açtırmadım daha sıfır araç zaten :) ama kapaklarına bakmadm onlara bi bakıyım

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
farları söküp etrafına silikon çekicem ve deldğim kapalardaki siyah lastik contayıda silikonla kapıcam başka çare gözükmüyor:(