Corsa D frenle ilgili sıkıntılar

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren olduğuna emin misin frenden gaark diye ses gelmez amortisörden geliyor olmasın

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:29 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:21 ----------

bende sadece arabayı iç dış yıkatınca lastiklere ne sıkıyorlarsa o zaman yapıyor ses 10km sonra düzeliyor

atacanmalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar tekrardan öncelikle cevap yazan herkese teşekkür ederim. Aracımı bugün Piyalepaşa köprü altındaki özel Opel Servisi'ne götürdüm. Komşumun tavsiyesi üzerine gittim daha önce de gitmiştim bi kere işinin ehlidir. Balataları ve diskleri kontrol etti tek tek bi sıkıntı yok dedi. Sonra test sürüşü yaptık beraber dediğim gibi sesleri o da duydu. Ama o da normal olduğunu havalar yağışlı olduğu için balataların şiştiğini söyledi. Salınma sırasında her arabada olur dedi. Freni yavaş yavaş bırakırken oluyor ses. Bi anda bırakırsam olmuyor. Kafama yattı gibi çünkü iki usta da aynı şeyi söyledi. Yine de İstanbul Avrupada tavsiye edeceğiniz bi usta varsa oraya da gidebilirim.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda öyle bir ses yok. Otomatik vites olduğu içinde freni her halükarda kullanıyorum yani. Özellikle tarif ettiğiniz yavaş bırakma olayını hemen hemen her sabah ve akşam düzenli olarak trafikte yapıyorum..:D Bugüne kadar hiç öyle bir ses duymadım. Balataysa bizimkide balata. Bizimkide yağmur su görüyor. Bizimkide şişer bizimkide ses yapar. Yapmıyorsa o arabada yada balatada bir sıkıntı var demektir.

Bu servislerin bir soruna normal yok bir şey demesine illet oluyorum. Arabayı aldıktan sonra park sensörü için 5 kere servise gittim. Hatta adamlara video çektim gözlerine soktum yok normal çalışıyor diyorlar. En sonunda ellerinde patladı park sensörü komple değiştirmek zorunda kaldılar. Ben keyfimden sanki işimi gücümü bırakıp arabayı servise götürüyorum. Bir sorun var ki götürüyorum.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
otomatik araç için ön balataların 10-15 binde bitmesi hele İstanbul gibi şehirlerde çok normaldir.
corsa d uyumlu birçok balata markası var.
yumuşak olarak bilinen trw bmc brembo gibi markaların bir takım balatasını satın alıp taktırabilirsiniz.
diskleriniz sorunsuzsa ses vs kalmayacaktır.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben kendi balatamı kendim değiştirdim hatta değiştirirkede balataların kaydığı kızakları yenileriyle değiştirdim kaliper içleirni güzelce balata spreyiyle temizledim arkalara gelice arkaları söküp biraz sıkıp tekrar balata spreyiyle temizledim ve hiç ses yapmadı ki balata değişeli 10 bin km oldu hala ses yok bence ya kullanılan malzeme çakma çin malı yada usta hatası veya aklıma gelen kampana yüzeyi pas yapıp o pas gidene kadar ses geliyor olmasın

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kendi balatamı kendim değiştirdim hatta değiştirirkede balataların kaydığı kızakları yenileriyle değiştirdim kaliper içleirni güzelce balata spreyiyle temizledim arkalara gelice arkaları söküp biraz sıkıp tekrar balata spreyiyle temizledim ve hiç ses yapmadı ki balata değişeli 10 bin km oldu hala ses yok bence ya kullanılan malzeme çakma çin malı yada usta hatası veya aklıma gelen kampana yüzeyi pas yapıp o pas gidene kadar ses geliyor olmasın
işini ustaya bırakmayacaksın kendin malzemeni alacaksın,kendin yapacaksın;)

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM marka orjinal fakat ses çıkması vs o zaman orjinallığı nerde kaldı arkadaş, bosch servisin kendi markası ve TRW olması sizlercede iyi herhalde, aracımızın kalitesi marka olduğuna göre parça yönündenden de biz tüketicileri düşünmeleri gerekir yani satış sonrası hizmettir önemli olan, saygılar..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
işini ustaya bırakmayacaksın kendin malzemeni alacaksın,kendin yapacaksın;)

Selim abi ustaya gitsem adamlar hem bir ton para alıyor hem de o metalleri değiştirmiyorlar servis 320 dışarıdakiler 170 tl istemişti ben 90 tl balata ve 10 balata spreyine 15-20 dk zaman harcayarak yaptım:)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et