Corsa D klima tam soğutmama sorunu

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda ve benimle aynı model olan başka bir araçta da ortaya çıkan sorun klima soğutmaması.13.000 km yaptığım,2007 Eylül de alıp klimasını ancak mayıs ayında kullanıp o zaman farkettiğim duruma göre aracımın kliması tam soğutma sağlamıyor.ölçtürmedim fakat ustanın dediğine göre ortalama 7 derece civarı olması lazımmış.gaz giriş-çıkış basınç seviyesi ve gaz seviyesine bakıldı.gazın 1/3 ünün eksildiği ancak içinde 2/3 oranında gaz olduğu ve basıncınında iyi olduğu söylendi.Ben sitede VW i övünce kızanlar oluyordur mutlaka ama 2000 model borada elinizi peteklere yaklaştıramıyorsunuz soğuktan ve fabrika çıkışı haliyle üstelik.

Neyse aynı sorunu yaşayanlar var mı aranızda.ben gazı takviye ettirdim dolu şu anda ama sorun devam ediyor.Serviste bir çözüm bulamadı.Bilgisi olan veya bu durumu yaşayan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.36 derecede klima 2008 arabayı soğutmayınca çileden çıkıyorum.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Klimaya komple bakım yaptırdım.Klima çalışıyor ama yeterince soğutmuyor.Acaba opellerin hepsi böyle mi ?

opell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı 2. el aldım. benzer sorun bende de vardı. aracın garantisinin bitmiş olması dolayısıyla dışarıdan iyi tanıdıpım bir ustaya götürdüm. yapılan ölçümde yklaşık 8-9 derece üfleyen hava 4-5 arasında şimdi.
Telffuzum doğru olmaya bilir ancak gaz değişimi ile birlikte orik(yada oring olabilir) contaları da değişti. ustamın söyledğine göre...
ayrıca polen filtresinin de temiz olması önemli unutmayın ...

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Klimanın gazında yada herhangi bir yerinde sorun yoksa geriye tek birşey kalıyor. 1.2 ve aşağısı motorlarda klima soğutmuyor...
1.2 ve aşağısı hangi arabaya bindiysem aynı sorunu gördüm..

Burak Bora

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkinde bir problem yok. gaz bitmişti bir kere doldurttum sorun hallolldu. polen filtresinden dolayı bazen soğutma yapmıyor. hortumlardan dolayı bazen yapmıyor. bazen petekler tıkanıyor sanırım ondan yapmıyor. en kötüsü klima kompresörü arızalı olabiliyor. bosh car service var. klima işinin ustaları. onlara göstermenizi tavsiye ederim. aracınızın garantisi bitmediyse şayet yetkili servise diretin bi şekilde yaptırın

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 motor ile ne alakası var anlamadım istediğim kadar soğutabiliyorum ben hiçte sorun yok ya nedir bu mobilet motoru mu 1.2 neden bu kadar ön yargılı bu millet ya

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 1,2 motorla klima soğutmaması arasındaki bağlantıyı biri açıklarsa bende memnun olacağım

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı 2. el aldım. benzer sorun bende de vardı. aracın garantisinin bitmiş olması dolayısıyla dışarıdan iyi tanıdıpım bir ustaya götürdüm. yapılan ölçümde yklaşık 8-9 derece üfleyen hava 4-5 arasında şimdi.
Telffuzum doğru olmaya bilir ancak gaz değişimi ile birlikte orik(yada oring olabilir) contaları da değişti. ustamın söyledğine göre...
ayrıca polen filtresinin de temiz olması önemli unutmayın ...

hava filtresi ve polen filtresini hava tabancası ile temizlettim.araç sıfır olunca ve serviste tatmin edici birşey söylemeyince kafama takıldı. 15.000 bakımında karter tapa o-ringi yazıyor sanırım oring dediğiniz o parça.Servisten çıkınca bir daha baktıracağım.

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 1,2 motorla klima soğutmaması arasındaki bağlantıyı biri açıklarsa bende memnun olacağım

bende servisime sormuştum acaba alakalı mı diye,alakası olmadığını söylediler.Arabayı küçümsemek için mi yapılıyor anlamıyorum.Umarım kronik bir sorun haline gelmez.

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkinde bir problem yok. gaz bitmişti bir kere doldurttum sorun hallolldu. polen filtresinden dolayı bazen soğutma yapmıyor. hortumlardan dolayı bazen yapmıyor. bazen petekler tıkanıyor sanırım ondan yapmıyor. en kötüsü klima kompresörü arızalı olabiliyor. bosh car service var. klima işinin ustaları. onlara göstermenizi tavsiye ederim. aracınızın garantisi bitmediyse şayet yetkili servise diretin bi şekilde yaptırın

dediğim gibi araç yeni parçada problem olacağını zannetmiyorum,fabrika çıkışından sorun yoksa tabi.servise diretme fikri benimde kafamı kurcalamıyor değil valla.en azından bir şikayet dosyası açtırıp ilerde oluşabilecek olası arızalardan garanti bitse bile faydalanma ihtimalimin bulunduğunu düşünüyorum.