Corsa D Motor sesi ve gıcırtılar

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar c kasaya nazaran daha çok motor sesi geliyor gibime geldi? sizdede öylemi?

birde aracımın torpidosu kapılardan falan gıcırtı gelıyor plastık aksamlardan kalkıslarda falan. camı indirince tıkır tıkır tıkır plastık bısey takılmıs gıbı bazende hiç ses olmuyor.hepsimi böyle benmi takıntı yaptım yahu

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sen çok dert etmişsin benim aracım 2007 model 40 bin km dir yay var arka pandizot sesi ve sürücü kapısı kilit sesi dışında ses yok ancak corsa d lerin izolasyonu zayıftır çok yol sesi alır serviste fitiller falanmı değişiyr bimiyorum ama servis hallediyor onu biliyorum aracınız çok düşük km li onu biliyorum belkide hala rodaj yagıyla yürüyor yada kalın yag kullanılmıştır motorda bende ilk aldıgımda çok motor sesi vardı shell gtl yakıt alarak 4-5 depo ve tam sentetik 5w-30 veya 5w-40 alarak baya sesini azalttım ancak bu yaglarlada sert kullanımdanmıdır bilmem 7 bin km de sesi kalınlaşmaya başlıyordu anlaşılcak şekilde bende her 7 bin km de bir değiştirdim tavsiyem önce yagı değiştirin belki hala rodaj yagı vardır tam sentetik yaga geçin ve gtl yakıt alın 2-3 depo izolasyon içinde servisle bir görüşün garanti kapsamındaysa araç

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yol sesi için garantiden kapıları tekrardan ayarlıyorlar büyük ölçüde kesiliyor ama bende motor sesi o kadar yok bundan öncede c180 vardı ama yadırgamadım sesi birde servste altına zift kaplıyorlar ama bu baya pahallı ben daha çok içeri girenden değilde dışarı çıkandan şikayetçiyim tesisat var ve arabadan dışarı çok ses çıkıyor sunroofta var tavan yalıtımıda az benimkinin o yüzden

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor sesi çok rahatsız edici değil ama gıcırtı benim aracıda yok :)