Corsa D OPC mi GSI mı?

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar öncelikle.Uzun süredir aklımda fakat bugün internette 2008 den itibaren gsi'lar gördüm biraz şüpheye düştüm.Elimdeki para 38 bin ve o kadar parayı opc ye sayıp benzinden ötürü binememek beni düşündüren ana unsurlardan birde GSI'lar kasa olarak opc line'ın donanımsızı 150 HP 1.6 Benzinli motor yeterli olurmu?O kadar hız tutukunu değilim yani bütçem belli zorlayıp sıkıntıya girmektense erişebildiğimin en iyisini almak bana daha mantıklı geliyor.Bir kaç birşey okudum arac gayet iyi diyolar.Aranızda binen sahini olan test edenler varsa olumlu olumsuz yönlerini yazarlarsa memnun olurum.Kronik arıza varmıdır?ve aradaki donanım farkı için fazladan (dile kolay)40 bin tl vermeye değermi?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 turboların yakıtı üç aşağı beş yukarı aynıdır...motorlar aynı çünkü. yazılımsal fark var...kronik sorun sadece bilinçsiz kullanım ve bilinçsizce yapılan yazılım sonucu 4.piston denebilir... yakıt olarakta 7 ortalamayla gezen adam tanıyorum... 10 da olabilir sana kalmış ;)
opc kullandım zevkliydi ;) gsi hakkında bilgim yok. sonuçta yürür aksamda illaki farklılıklar vardır... alınabiliyorsa opc derim... yakıttan korkmayın bence...uzun yolda 6.5 lt ortalama tutturulabiliyor kolayca...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yükleme gibi bir düşünceniz varsa gsi. Bildiğim kadarıyla Opc'ler sınırlandırılmış oynamaya izin vermiyor.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPC ilede oynayabiliyrsiniz. AMa yakıt yüketimi olarak ben aralarında çok fark olacağını düşünmüyorum..
Eğer bitçe biraz zorlanıp alınabiliyorsa kesinlikle OPC

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yükleme gibi bir düşünceniz varsa gsi. Bildiğim kadarıyla Opc'ler sınırlandırılmış oynamaya izin vermiyor.

herşeyleri aynı ;) opc motoruda astra gtc motoruda (biri z16ler biri z16let) elimden geçti ;) yazılım farklı... oynamaya biyere kadar müsait... sonrası kol piston ister...intercooler ilk ihtiyacları gibi birşey...

piyasada pertden toplanma arden blue opc var aman diyim... 3 parça boya değişen bişi yazmışlar alakası yok. takla atan arkadaşımdı... kendiside söylüyor pert kaydını kaldırıp toplamışlar insanları uyarın diye...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yakıtla ilgili şu konuya bir açıklık getirelim. Corsa GSİ şehir içinde 6.5 litre yakamaz. ki uzun yolda da zor ciddi bir sabır gerektirir.

Şehir içinde 10 litrenin altına hiç düşemedim çok çok çok üstüne çıktım, uzun yolda da uslu kullanımda 8 litre gibi bir tüketimi var. önce bunu bil öyle al derim GSİ.

Motor olarak OPC ile aynı gibi görünsede OPC nin içi çok farklı. bu faktörü de göz ardı etme.

2. el piyasası olarak satışı zor hastasından hastasına alınıp satılabilen bir araç bunu unutma. ( 2000 Astra G mi 1 günde satmıştım).

38000 gibi bir bütçeyle şahsi fikrim 33'e bir Gsi alıp kalan 5000 e de çok güzel modlarım ama zevk meselesi tabi ki...

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yakıtla ilgili şu konuya bir açıklık getirelim. Corsa GSİ şehir içinde 6.5 litre yakamaz. ki uzun yolda da zor ciddi bir sabır gerektirir.

Şehir içinde 10 litrenin altına hiç düşemedim çok çok çok üstüne çıktım, uzun yolda da uslu kullanımda 8 litre gibi bir tüketimi var. önce bunu bil öyle al derim GSİ.

Motor olarak OPC ile aynı gibi görünsede OPC nin içi çok farklı. bu faktörü de göz ardı etme.

2. el piyasası olarak satışı zor hastasından hastasına alınıp satılabilen bir araç bunu unutma. ( 2000 Astra G mi 1 günde satmıştım).

38000 gibi bir bütçeyle şahsi fikrim 33'e bir Gsi alıp kalan 5000 e de çok güzel modlarım ama zevk meselesi tabi ki...

Açık konuşmak gerekirse gönlümden opc geçiyor tabiki ama gsi'da çok kötü değil.Fakat gözüme birşey çarptı,bilmiyorum sizin aracını D kasamı ama benim şuanki arabamda bile göstergelerin arasındaki yol bilgisayarı uzunlamasına (yukarı doğru dikdörtgen)ama gsi lara bakıyorum birkaçtensinde bunu daha kısa gördüm?Normalmi sizin aracta da bu böylemi?

EDİT:Yol bilgisayarının genişliğine dikkat.

ZNRR23.jpg

XWpp25.jpg

Son düzenleme:

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açık konuşmak gerekirse gönlümden opc geçiyor tabiki ama gsi'da çok kötü değil.Fakat gözüme birşey çarptı,bilmiyorum sizin aracını D kasamı ama benim şuanki arabamda bile göstergelerin arasındaki yol bilgisayarı uzunlamasına (yukarı doğru dikdörtgen)ama gsi lara bakıyorum birkaçtensinde bunu daha kısa gördüm?Normalmi sizin aracta da bu böylemi?

EDİT:Yol bilgisayarının genişliğine dikkat.

ZNRR23.jpg

XWpp25.jpg

aracım D kasa. GSİ göstergesiyle OPC göstergesi arasında fark var. GSİ daha küçük. 3 kere kısa 4. de uzun süreli basıldığında yol bilgisayarı gibi bişey çıkıyor :D kaç litre benzin kaldığı motor sıcaklığı vs bilgiler var. tabiki OPC biraz daha farklı.

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım D kasa. GSİ göstergesiyle OPC göstergesi arasında fark var. GSİ daha küçük. 3 kere kısa 4. de uzun süreli basıldığında yol bilgisayarı gibi bişey çıkıyor :D kaç litre benzin kaldığı motor sıcaklığı vs bilgiler var. tabiki OPC biraz daha farklı.

Resimdeki 2 göstergede d kasa GSI'a aittir.OPC'lerin göstergeleri beyaz aydınlatmalı oluyor.

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki küçük gösterge buyuk göstergeli GSİ türkiyede varmıdır yokmudur bilmiyorum ben görmedim .