Corsa D

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Corsa D

hakkinenk link' Alıntı:
Ben de nasipse ya sıfır corsa 1.2 alacagim ya da 2.el d kasa alacagim. Yalniz ozel servis d kasalarda kronik problemler oldugundan bahsetti. Problem yasayan var mi? 1,2 motor nasildir?

Abi bayırlarda zorlanma hariç bir sıkıntı yaşayacağını sanmam.Bende makyajsız 1.2 var.Ha bide benimki 80 hp,makyajlılarda 85 hp ye çıkarıldı.Biraz faydası olmuştur belki.

DarthUtku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

heeyy ben de bir de corsa d sport 3 kapı var amortüsörler sert 195 55 16 lastikler ile harika yol tutuş(sınıfına göre tabii) üstelik lokurtu sesi de yok :) frenlerin verdiği his güzel. aslında 1.4 turbo motorlar bu alette olmalıymış hanım kullanıyor su anda onu yavas yavas astraya alıştırıp kendime bir spor aaba alma hayalim var mesela corsa opc:))

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakikaten bu viraj işi biraz sıkıntılıymış corsa da :D astradan buna binince zor geldi biraz :D

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende mart 2013 ten beri 1,3 enjoy activ kullanıyorum. Yakıt açısından, çekiş açısından memnunum fakat yol sesi, rüzgar sesi, motor sesi ve torpidodan gelen gıcırtı sesleri fena ama insan alışıyor.. Ayrıca araçın yakış performansı yol şartlarına ve fiziki şartlara göre değişkenlik gösteriyor, örneğin ağustos ayında Tekirdağ- Elazığ arası gelirken araçtaki bagajın ve ters esen şiddetli rüzgarın etkisiyle yakış ortalaması (Tekirdağ-İstanbul arası kaymak gibi asfalt yolda) nerdeyse 5 litrenin üzerindeydi.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mhgonul link' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar. Forumda corsa kullanan pek arkadaş göremedim galiba :D corsa bölümünün diğerlerinden daha cansız olması pek iyi değil :D Ben 2013 Corsa D 1.4 active aldım. Daha aracı aldığım 1 ay olmadı. Forumları araştırırken bu siteyi buldum ve arkadaşlık, yardımlaşma bakımından kanım ısındı :D Corsa kullanan arkadaşlar varsa sormak istediğim bazı şeyler var. ya da corsa da farkedip paylaşmak istediğiniz bir özellik var mıdır ?
Ben de eylül 2008 den haziran 2013 e kadar çorsa d 13 cdti aracımı kullandım. Beni hiç üzmedi ve o segmentteki araçlar arasında bence en iyisi. 185/65 r 14 lastikleri vardı, virajlarda hiç sıkıntı yaşamadım ve genelde virajlara devirli girip gazla çıkmama rağmen yol tutuşu konusunda gayet tatminkar olduğunu düşünüyorum. Şimdi ki aracıma göre uzun yolda biraz yorucu. Yakıt açısında gayet ekonomik. Dikkatli bir kullanma ile uzun yolda bir depo ile 1000 km yapabiliyorsunuz. Kronik problemlerine gelince benim karşılaştığım tek kronik problemi direksiyon kutusu arızası olmuştu onu da garantisi bitmiş olduğundan özel serviste tamir ettirip sorunsuz bir şekilde kullanmıştım. Bu araçla alakalı sormak istediğiniz başka bir şey olursa cevaplayabilirim.. Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

perionur link' Alıntı:
Aracın frenleri nedense Astraya göre daha iyi geldi bana. siz ne düşünüyorsunuz? Yüksek hızlardan ani firenlemeyi kastedmiyorum.

Çok takıldığım bir konu; Corsa nın frenleri Astra dan çok daha hızlı tepki veriyor buna alıştıktan sonra Astra ya binince ilk başta durmayacakmış gibi geliyor.

Geçenlerde Astra nın ön disklerini ve tüm balatalarını değiştirttim, daha yumuşak balatalarla şimdi Corsa yı andıran tepkilere kavuştu ama hala Corsa kadar ani tepki vermiyor.

Ş.içi tepkilerinin aksine yüksek hızlarda Astra nın freni kesinlikle çok güçlü ve bu esnada karoser çizgisini bozmuyor, Corsa yı benzer şartlarda hiç denemedim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Ben 2012 corsa kullandım araç çok ekonomik yakıt olarak ama yol tutuş olarak bana güven vermedi pek.Yakıta filan önem vermiş opelde yol tutuşu es geçmiş biraz hızlı girince virajlara çok çabuk sıkıntı yaşıyorsunuz arabayı tutmak zorlaşıyor.

Aksine bence ş.içinde köşeleri, döner kavşakları vs Astra dan daha hızlı dönebiliyor, Astra çok daha ağır ve uzun olduğundan burundan kayıyor.

ERDİNÇ57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Corsanın otomatik modellerinden hangisini önerirsiniz?2.el alacağım ve bütçem 25 ile 30 bin arası...

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ERDİNÇ57 link' Alıntı:
Corsanın otomatik modellerinden hangisini önerirsiniz?2.el alacağım ve bütçem 25 ile 30 bin arası...
Dizel otomatikler sanırım 2008 de vardı sonra gelmedi diye hatırlıyorum, 25-3000 arasında 2008 corsa cdti enjoy easytronic bulacağınızı tahmin ediyorum. Bence istanbul içi için çok mantıklı bir seçim olur...

caglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de 2013 benzinli otomatik corsa kullanıyorum. Memnunum , sadece yakıt tüketimi fazla. Ama otomatik araçlar genelde böyle oluyor sanıyorum.

Peki corsa kullanan arkadaşlar bakımlarını nereye yaptırdı/yaptırıyor ?

Bu konuya dair başlık var mı , kaçırdım