Corsa Kahretti

atillaoral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca güvensem problem değil.Yarın öbür gün beni ne bekliyor bilmiyorum.Araç İstanbuldan gelmiş ve 80.000 e kadar 1 kez bakımı yaptırılmış.Aldığımda servis de bana bu aracı önerdi kazası vuruğu hiçbirşeyi yok diye aldım.

Artniyet aramak istemiyorum satıcı ile servisteki bazı insanlar araca bakanlar ahbaptılar.Motorun bakımlarını aracı üstüme aldığım zaman öğrendim.Arabayı 1 hafta kullanmadım 1.5 milyar 60 ve 75.000 bakımlarını ben karşıladım.Ardı kesilmedi ama ön takımlardan tutun motorda başka değişen parçalar filtreler, dişliler artık bıktım.

En son bu conta olayı.Aracı hor kullanmıyorum.Aldığım günden beri 1 kez otobanda deneme amaçlı 210 a çıktım o kadar.Hep 2000-3000 devir arası gidip geldim.Şimdi benim sucum ne?O arabayı bir başkası bu hale getirdiyse ben mi ceremesini çekeceğim Arcatera öyle diyor.Satıp kurtulunca bir başkası alacak o sorunları yaşıcak.

Ne yapalım şimdi?Contadan sonra şanzuman çıkarsa şaşırmam zaten.Ama anlıyorum ki sıfır araç alsaydım daha iyiydi.

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşım yanlış anlama satıcaksan sat tabiki inan bende üzüldüm ama mantıklıda düşününce bence birileri seni kazıklamaya çalışıyor gibime geldi

hadi aracın hiç bir bakımı yapılmasın en büyük bakımda triger deyişse filtreler v.b tutsa tutsa 600 tutar hadi alt takımıda el at deki 1 milyar

sen ilk yazında demişsinki 3-4 milyar masraf ettim bu inan çok büyük bir rakam yani 3-4 milyara corsa gibi bir aracı yenilersin sıfırdan ben inanıyorum o parayı verdiğine benim görüşüm şu sen hangi servise götürüyorsan adamlar seni abi şurasınnda da bu var abi burasındada bu var deyip seni tokatlamaya çalışıyorlar

belki paralı gördüler seni bilemiycem ama bursa sanayi merkezidir orda biliyorumki çok çok iyi kaliteli ustalar var opelden çok iyi anlayan bir opel ustasına götür aracını illa servis olmasına gerek yok adam gibi usta olsun bak çok cüluz miktarlara halleder sonrada ister satarsın ister binersin.paşa gönlün bilir.

ama tekrar diyorum bence kendi kanaatim sorun götürdüğün servisde günahlarını almıyım belki kasti bile sana sorun çıkartıyorlar olabilir zaten ahbap falanda çıkmışlar diyorsun arabanın önceki sahibiyle

birde arabayı 80 binde almışsın 60 ve 75 bin bakımlarını beraber yapdırdım demişsin öyle bir bakım türü yani yani 4 bakımı birden yapalım yada 2 bakımı bir arada yapalım gibisinden bir arabanın en büyük bakımı 50 binde olur bazılarında 60 binde yapar oda triger kayışıdır termostatıdır v.b geri bakımlar hep aynıdır ara bakımlardır filtreler bujiler v.b yani orda bile yalan söylemişler sana gibime geliyor en azından ben öyle düşünüyorum...

zaten ilk mesajında 3-4 milyar harcadım dediğinde ben servis diye tahmin ettim ama ustalar varken bize konuşmak düşmez dedim sonuçda corsanın parçaları ucuz bir araç 3-4 milyara komple o aracın motoru sıfırlarsın adan z ye 2001 modelde araç o kadar eskide değil

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
80000 km'ye kadar sadece bir kere bakımı yapılmış bi arabanın böyle sorunlar çıkarması bana hiç garip gelmedi açıkçası.

atillaoral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı alırken bana söyledikleri bakımları tam.Servise götürdüğüm zaman aracı alırken bir problem yok bakımları da yapılmış dendi.O zaman ok deyip rahatça aldım.1 hafta geçmedi gaz yememeye başladı o zaman servise götürdüm gene.Orada aracı yarım gün tuttular 1.5 milyar ile çıktım.Hiçbir bakımları ne istanbulda bulundu ne de başka yerde.Başladılar saydırmaya o değişecek bu değişecek.

Offff neyse yaaa.Araç sonuçta birisinde arıza yapacaktı bende yaptı.Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur demişler.Kısaca bu araçta problem yok.Problem aracı kullanan kişilerde bakmamışlar.Kesinlikle de Corsa kötü bir araç değil.Aksine bunca bakımsızlığa rağmen iyi dayanmış.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakmamışlar diyorsunuz illa servisde bakılması gerekmiyor periyodik aralıklarla özel servis veya bir ustaya yaptırmış olabilir.Hatırladığım kadarıyla 2000- 2001 senesinde garantiler çok uzun vadeli ve ucuz değildi.

Açıkcası siz çok masraf yapmışsınız.Araca 4.000-5.000 ytl'ye 0 sandık motor konuyor zaten.Size önerim servisinizi veya ustanızı değiştirin.Kısa sürede sorunun çözüleceğine inanıyorum.

atillaoral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse.Problem ortada motor aşırı basınç yapıyor.Fazla yakıt yiyor.Bu basıncı hortumları patlatamadığı için tek çıkışı termostattan kapak yiyerek buluyor.Hararet problemi sadece sıkışık trafikte iken başıma iş açıyor.Trafik normal seyrinde motor devri normal olduğu zaman giderinde bir problem yok.Ama trafik dur kalk yapsın zaten aşırı basınçtan bu kapağı zorluyor ve sonuçta oradan aşağı suyu boşaltıyor.

Bunun nedeni nedir?Conta mı?Yağ pompası mı?Motorcu anlaması lazım.Ya da problem çok basit ama söylemiyorlar motor açılacak deyip başıma gene masraf açacaklar.

Dürüst bir tamirci veya özel servis bu zamanda bulmak kolay mı?Hele bizim gibi işi bilmeyen trafik kullanıcıları için.

MaviGsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözünü korkutmak gibi olmasın ama aynı problemler babamın scudoda vardı yok conta dedik yok başka bişey en sonunda bize komple blok dahil motora maloldu. bana kalırsa senin kapakta çatlak olabilir ki bunu sadece kapakçıda bi ışınla bakarak anlayabilirler. kapaktaki çatlağın kmle veya bakımla falan alakasıda olmaz sonuçta müşür bozulabilir ve dikkat edilmezde fan devreye girmezse hararet yaptırabilir ki senden önceki böyle bişey yapmış olabilir.

atillaoral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu conta yakma meselesi bize kaça mal olur arkadaşlar.Bazı arkadaşlarım diyor motoru komple değiş.

Sizin fikriniz nedir?Maliyetler nasıldır acaba? :(