CoRsA TEAM

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paranın gücü :D Hayırlı olsun spoiler. Bizim baktığımız fibercilerdeki spoiler de buna benzetilmeye çalışılmış değil mi zaten ? Doğal olarak bu orjinal olduğu için hatları daha keskin.

orjinalden kalıp alınırsa bıre bır hatları tutar. sadece uzerınde baskı seklınde yazı varsa eger onları veremezler polyester ile

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali abi olur olmasınada sizdende çekincem olmaz ama fiber kalıbı alacak usta parçayı %90 rezil eder.%10 çok iyi fibercilerde vardır piyasada onlara lafım olmaz ama onlarda kalıbına bile çok isterler tahminim ;) Kaliteli fiber malzemenin fiyatlarıda pahalı olur ..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali abi olur olmasınada sizdende çekincem olmaz ama fiber kalıbı alacak usta parçayı %90 rezil eder.%10 çok iyi fibercilerde vardır piyasada onlara lafım olmaz ama onlarda kalıbına bile çok isterler tahminim ;) Kaliteli fiber malzemenin fiyatlarıda pahalı olur ..

öyle bir çekince varsa tabiki kesinlikle bizde istemeyiz.
ben size yapılan işlemi kabaca soyleyeyım, zaten boyle bır parçanın kalıbı tek parça alınamaz. ustu ve altı ayrı kalıp alırlar. sızın malzemenın uzerıne wax yani kalıp alırken kullanılan malzeme yapışmasın diye kayganlaştırıcı suruyorlar. sonra uzerıne elyaf döşüyorlar. ve uzerıne polyester sürüyorlar. oda ısısında 1 saate kuruyor ve direk parçadan ayrılıyor. alt tarafa da aynı işlem yapılıyor. yani sizin parçaya sürülen wax dışında herhangi bir zararı yok. kalıp çıkarmak isterseniz ben size eşlik ederim tavsıye uzerıne bı yere gıderız.
tabiki varsa bir çekincen , huzursuzlugun asla yaptırmayız. nihayetinde senin spoylerın ve keyıfle kullanmanı isteriz.:rolleyes:

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalıp için spoilerin üstünü yağlayıp belli bir süre sonra donacak bi malzeme ile kaplama gibi bişey yapmıyorlar mı? Aklıma geldi bi soruyum dedim :) Nasıl oluyor bu kalıp alma işi eğer buna çok yakın bişeyi yapabilselerdi şimdiye kadar birçok fiberci yapmıştı bunu. Düşünsenize bire bir irmscher kopyası diye sahibindende böyle bi ilan gördüğümüzü hepimiz atlardık direk :)

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle bir çekince varsa tabiki kesinlikle bizde istemeyiz.
ben size yapılan işlemi kabaca soyleyeyım, zaten boyle bır parçanın kalıbı tek parça alınamaz. ustu ve altı ayrı kalıp alırlar. sızın malzemenın uzerıne wax yani kalıp alırken kullanılan malzeme yapışmasın diye kayganlaştırıcı suruyorlar. sonra uzerıne elyaf döşüyorlar. ve uzerıne polyester sürüyorlar. oda ısısında 1 saate kuruyor ve direk parçadan ayrılıyor. alt tarafa da aynı işlem yapılıyor. yani sizin parçaya sürülen wax dışında herhangi bir zararı yok. kalıp çıkarmak isterseniz ben size eşlik ederim tavsıye uzerıne bı yere gıderız.
tabiki varsa bir çekincen , huzursuzlugun asla yaptırmayız. nihayetinde senin spoylerın ve keyıfle kullanmanı isteriz.:rolleyes:

Kardeş düşündüğüm şeyin aynısını sende yazmışın :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kendım model araç kalıbı dokuyorum ordan bılıyorum :) hatta biz biraz daha profesyonel çalışıyoruz. gel coat diye bır malzeme var, wax uygulamasından sonra gelcoat uygulayıp puruzsuz yuzey elde edıyoruz ama model araç ıcın bu gerekıyor. cunku nokta hata olsa , macun ile besleyemezsin esneklık lazım. tabi onu fiberden de yapmıyoruz da kalıbı fiber. neysee :)