Corsacılar aracınız ne kadar yakıyor ???

• Konuyu başlatan ozzyouz
  • Başlangıç tarihi

46 HP 005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa c 1.4 16v 90 hp aracım 50 tl lik bvenzinle 225 km gidiyor herseferinde,bazen sakin bazen agresif kullanırım

bakhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 model corsa sahibiyim.
şehir içinde
100 tl ile 420 km. gidiyorum..
hesaplamasını bilmiyorum yalnız

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotlu arac kullanan arkadasların söledıklerı verıleree sasıyorum...bizde de 2 adet corsa c cdti var...
tekı sadece sehır içinde gezıyor sabah ve aksam trafıgıne takılıyor toplamı 1 saat fln ve alınan 16 km fln...bu sekılde depo ile 680 km yapıyor...süreklı olarak şaşmaz..lamba yandıgı an 680km oluyor...ölçüm yapanlar lamba yanarak dvm edıyor mu?edıyorsa ne kadar dvm edıyor?lamba yanıp sönmeye baslayana kadar mı?ölçümü lamba yandıgıda sıfırlıyoruum ve depoyu dolduruyorum...

diğeride 190-200 krş yakıyor...

bunda ise ölçümlerimi ben şu sekılde yapıyorum...lamba yandıgında km sıfırlıyorum...yakıtı 50 tl alıyorum...hep 50 tl alıyorum ve hep lamba yandıgında sıfırlıyorum ...50 tlyide orda çıkan kmye bölüyorum...yanılgısız bir ölçümdür bu...

ama 120-130 vs bahseden arkadaslara erısemıyorum..zaten benım için imkansız oo...

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hesaplamalarda bir yanlışınız yoksa çok iyi. Ancak aynı aracı 2 senedir kullanan biri olarak bu mazot fiyatlarıyla inanmasıda oldukça zor bir tüketim olduğunu söyleyebilirim.
sana katılıyorum...aynı aracın tekını 6 senedır dıgerını 5 senedır kullanıyorum...ama bende bu rakamalrı yakalayamadım

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotlu arac kullanan arkadasların söledıklerı verıleree sasıyorum...bizde de 2 adet corsa c cdti var...
tekı sadece sehır içinde gezıyor sabah ve aksam trafıgıne takılıyor toplamı 1 saat fln ve alınan 16 km fln...bu sekılde depo ile 680 km yapıyor...süreklı olarak şaşmaz..lamba yandıgı an 680km oluyor...ölçüm yapanlar lamba yanarak dvm edıyor mu?edıyorsa ne kadar dvm edıyor?lamba yanıp sönmeye baslayana kadar mı?ölçümü lamba yandıgıda sıfırlıyoruum ve depoyu dolduruyorum...

diğeride 190-200 krş yakıyor...

bunda ise ölçümlerimi ben şu sekılde yapıyorum...lamba yandıgında km sıfırlıyorum...yakıtı 50 tl alıyorum...hep 50 tl alıyorum ve hep lamba yandıgında sıfırlıyorum ...50 tlyide orda çıkan kmye bölüyorum...yanılgısız bir ölçümdür bu...

ama 120-130 vs bahseden arkadaslara erısemıyorum..zaten benım için imkansız oo...

Geçen hafta mazotu bitirdim, ışık yanıp sönmeye başlamadı bile ama çok az kalmıştı yanıp sönmesine. 50 TL aldım km yi sıfırladım ve şu an km 290 ı gösteriyor. Ve ışık yanıp sönmeye başlamadı daha.. Sabah akşam trafikteyim.

Hesabı siz yapın.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana katılıyorum...aynı aracın tekını 6 senedır dıgerını 5 senedır kullanıyorum...ama bende bu rakamalrı yakalayamadım

benim araçta ışık genelde 800km'de yanıyor.. çok nazik kullandığımda 1 kere 820'de yandı, bir kerede kullanmaya devam etseydim 760 civarında yanıcaktı.. taban ve tavan değerler bu şekilde.. 1.3 cdti easytronic - 185/55/15

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl lik mazotlo full şehir içi 260 km yol yaptım genelde kısa mesafe de aracım artık 0.19 0.20 gibi yakmaya başladı