Cruise Control taktırmak istiyorum...

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu o kadar da onemlı bır sıstem degıl kı kaldı kı o sıstemı kullanacak yol mu var Türkiyede şehirlerarası yolda yol bos olacak da sen de sabıt hızla gıdeceksın ölme eşeğim ölme bence 1 kuruş para harcama bızım c4 lerde var meraktan 1 kere kullandım sonra da dugmenın yerını unuttum gıttı

Bence önemli bir özellik. Sık sık şehirler arası yolculuk yapıyorum ve eksikliğini çok hissediyorum. Hem yakıt açısından hemde konfor açısından faydalı diye düşünüyorum. En yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum...Cengiz kardeş sen kullanmıyorsan ver olmayanlara da kullansın :)

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oluyo ama gaz telini sabit tutan düzenek falan biraz daha masraflı okadar

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu o kadar da onemlı bır sıstem degıl kı kaldı kı o sıstemı kullanacak yol mu var Türkiyede şehirlerarası yolda yol bos olacak da sen de sabıt hızla gıdeceksın ölme eşeğim ölme bence 1 kuruş para harcama bızım c4 lerde var meraktan 1 kere kullandım sonra da dugmenın yerını unuttum gıttı

sen hiç ayda 2-3 kere ankara-konya yapmamışsın galiba :D

sinan200

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir çok yorum okudum ben bizzat 1996 model 1.8 cd opel vectrada 1999 model 1.6 cd vectra da bu sistemi orjinalinde gördüm. Uğraşılır parca bulunursa yapılabilir . öncelikle iyi bir usta bulmakta gerekiyor Bende 99 vectra b 2000 motor var bir iki vere sordum olmaz vs dediler . bunların içinde opelin tüm elektriğini bilir dedikleri bir ustada vardı....yok pahalı yok parçası bulunmaz... vs.. vss ...yılmadım gittim araştırdım. taktırmayı düşünüyorum. gittim gördüm . bu beyin gercekten düşündüğümden büyük bir parça çıktı. birde cdx vectra b 2500 motorlardaki sistemdeki tel uzunluğu vectra b 2000 motorlara uygun telden 2 cm daha kısa çıkıyormuş. çıkmacıdan alınırsa tornacılarda uzatılnması gerekir dediler bu konuda fikri olan varsa sevinirim teşekkürler..

arkadaşlar bu gün sıfır fitatlarını bir yedek parçaçıdan öğrendim
1-cruise control motoru(beyni) 800 tl
2-cruise control kablosu 175 tl
3-cruise controllu sinyal kolu 145 tl
4-debriyaj müşrü(manuel vites) 40 tl
bunlara birde işçilik üsütne tesisat hazır değilse onun masrafı dediler.
çıkmacının birine gittim herkes bu parçalar bulunmaz çok zor vs dedi ...
ilk gittiğim yerde tüm takımdan 3- 4 tane vardı. fiyatını satan da bilmiyordu bir yere telefon etti 400 lira tüm seti veririm dedi... Biraz pazarlık edilse dahada uygun alınabilir. 98 vectra b cdx 2500 motor araçlardan çıkmaymış. Garantili veririm dedi.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbula gelin parça dahil işçilik dahil 150 liraya yaptırtayım

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa Bey,

Ben Ankara'dayım. X motora işçilik dahil 200-300'e taktıabilirsen ben gelirim İstanbul'a. Sizin dediğiniz Z motorlar için olmasın. :Onlarda zaten tüm tesisat hazır oluyor.

corsa d 1.2 motor için dedim çünkü arkadaşıma taktırdım ben ama sorarım senin için

sinan200

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa Bey,

Ben Ankara'dayım. X motora işçilik dahil 200-300'e taktıabilirsen ben gelirim İstanbul'a. Sizin dediğiniz Z motorlar için olmasın. :Onlarda zaten tüm tesisat hazır oluyor.

arkadaşlar bende2.0 99 vectra gt var parçaları dışarıdan internetten ve çıkma parçaçıları gezerek tamamladım. 98 cdx ten çıkma olarak beyin ve telini 150 liraya cruise kolunu 50 liraya işçilik ve debriyaj müşürü için 100 lira gibi bir fiyata yaptırdım. toplamda 300 lira gibi bir fiyata geldi. gezerken en ucuz bulduğum pazarlıkla izmirde 220 liraya bir çıkma beyin ve teli mevcut . çok güzel bir şeymiş. daha bu cuma tamamlandı çok kullanamadım çok hassas ve güzel bir sey herkese tavsiye ederim .biraz uğraşla oluyor.bu konuyu acan herkese teşekkürler.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisten aldığım cevap

Arkadaşım aracımızın özellikleri aynı eğer çaresini bulabilirsen beni de haberdar edersen memnun olurum. Ben bulamadım yetklili servis bir baktı tesisat yok falan filan takılamaz dedi geçti.

Aşağıda daha önce açılan konularda yazmış olduğum yazı mevcut durum bu :

Arkadaşlar aracımı geçen yıl sıfır satın aldım "Opel Corsa D 1.2 2009 Essentia Manual" yıllık bakıma götürdüm 2 hafta önce cruise control taktırmak istiyorum dedim bir bakalım olabiliyor mu dediler. Aracı almaya geri geldim malesef takılamıyor sistem kabul etmiyor dediler. Yani motor Z ile başlıyor da ne oluyor sanki X Z işi değil bence bu servislerin yetersizliği. En azından dersin ki şu şu sebeplerden dolayı olamıyor, şöyle olursa takılabilir şu mahsuru var bu avantajı var .... vs. doyurucu bir açıklama yaparsın kesitirip atıyorlar. Bu sistemi kullanan Corsalar da çok mu fazla özellik var motorları aynı güçte kasa aynı nedir bu aymazlık anlamıyorum.
Yazıklar olsun koskaca Opel'e dedim çıktım. Sanki adamlardan arabaya kanat takmayı istiyormuşuz gibi olması mümkün değil denilip postalıyorlar herkesi. Bu kadarcık az bilginiz varsa niye yetkili servis oldunuz o zaman bilgisiz deneyimsiz araçları tanımayan adamlara giydirmişler opel logolu iş önlüğünü sözde uzman personelmiş. Uzman adam verdiği cevabın doyuruculuğundan hemen anlaşılır bence hiçbirisi uzman falan değil Opel'in ayıbı. Çok basit ucuz araçlarda bile artık bu tür özellikler sunulabiliyorken kalitesine güvenmekle hata etmişiz demek ki Opel'in.

Son düzenleme: