cyclone-necvox ceza yazdırabilir mi?

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 sene evvel idi sanırım. aracımı değiştirmeyi kafama koyduğum dönemlerde insignialardan birine bakarken cd yada dvd500 dev ekranlı görünce beni epey cezbetti ve satış temsilcisine "bu cihaz tv yada dvd oynatıyor mu" diye sorduğumda, "sadece navigasyon ve renkl ekran olduğunu, piyasada bulunan tv ve dvd oynatan cihazların trafik tarafından yasaklandığını, muayeneden geçemeyeceğini hatta trafikte aracın bağlanma nedeni olacağını söylemişti. bende de cyclone var ama taktırırken geçmiş zamandaki bu muhabbet hiç ama hiç aklıma gelipte sormadım. şimdi birden aklıma geldi. konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız varsa açıklarsa sevinirim..

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cyclone-necvox ceza yazdırabilir mi?

eğer boyle bir uygulama varsa bence saçmalık

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yok öyle birşey arkadaşlar. En azından ben bilmiyorum ve imkan vermiyorum... Belki kanunlarda yasak geçiyordur bilmemem ama bundan dolayı ceza yiyen muayneden geçmeyen olmadı yanlışım varsa düzeltin.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

muayeneye 3 yıl var zaten. umarım böyle bir drum sözkonusu değildir. cevaplar için teşekkürler arkadaşlar..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

boyle bir saçmalığı ilk defa duyuyorum. hayret bir sey... zannetmiyorum.

magu76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu tür cihazların ceza konusu olup olmayacağını ya da muayeneden geçip geçmeyeceğini bilmiyorum fakat yeni üretilen araçlarda navigasyon ekranı cd mp3 çalmak dışında bir iş görmüyor onu biliyorum. Babamda Audi Q7 var ve onun ekranı da bizim cd500 deki gibi video vs oynatmıyor. Servisine sorduk ve ekstra modül ekletilmesi gerektiğini söylediler. Avrupada sanıyorum bu tür cihazlar kazaya sebebiyet verdiği için sınırlama getirilmiş olsa gerek. Normalde araç seyir halinde iken öndeki ekranın görüntü vermemesi gerekiyor ki orjinal multimedyalı araçlarda araç hareket halindeyken arka ekranlar çalışır sadece. Artık neredeyse gündüz farlarının her araçta standart olması gibi multimedya özellikleride kısıtlamaya gidiyor bana göre. Hayırlısı artık 3 sene sonra muayenede sorun çıkarmı çıkmazmı öğreniriz artık :)