Daha fazla geç kalmadan

nfrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıl 2070...Ve insanların ömrü sadece 35 yıl... Bazı şeylerin farkında olmak ve sizde bu duyarsız davranışlara alet olmamak adına,bazı şeyleri doğru analiz edebilmek adına lütfen izleyin...

İndir

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadce izlemek yetmez bence.üzerimize düşenide yapmalıyız.
en basit örneği ben klimadan akan suyu bir kapta biriktiriyorum ve en azından durduk yere bir kova suy oluyor.buda wc yada banyo yada balkon temizlğinde kullanılıyor.
benim için küçük ama insanlk için çok büyük tasarruf olabilir.
tüm klima sahiplerine sesleniyorum.klima sularınızı boşa akıtmayın

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen katılıyorum. Zaten şu yeni çıkan bi cihaz var, hani havadan su yapıyormuşda, ilk müşterisi cumhurbaşkanlığı olmuş falan diye çıktı. Onun mantığı zaten klima ile aynı. HAvadaki nemi yoğunlaştırıp suya çeviriyo. Ama bizde nedense klimadan gelen saf suyun "kirli" olduğuna dair kırılması çok zor bir önyargı var. O yüzden bu iş biraz zor.

Bence doğrusu bu, hemen herkeste klima var, bi kova yeter. günde 1 kez sifonu az çeksek yeter bence.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için teşekkürler....

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel bir konu ve paylaşım bence ama ne yazık ki olaylardan ders çıkarabilen bir millet değiliz, depremi bile unuttuk biz.:(

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bızım burda su sorunun yok hatta 20 yılın en cok yagısını aldık. ama cok dıkkat etmeye basladım banyoda cok az su kullanıyorum dişimi fırçalarken suyu acık bırakmıyorum hemen kapatıyorum hatta lavaboya sensörlu batarya almayı bile dusunuyorum. herkes uzerıne dusuni yapmalı

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence tasarruf için herkesin en çok kullandığı duş ve wc olayı var. Burdan başlanmalı diye düşünüyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bızım burda su sorunun yok hatta 20 yılın en cok yagısını aldık. ama cok dıkkat etmeye basladım banyoda cok az su kullanıyorum dişimi fırçalarken suyu acık bırakmıyorum hemen kapatıyorum hatta lavaboya sensörlu batarya almayı bile dusunuyorum. herkes uzerıne dusuni yapmalı

kaç para o batarya sen biliyon mu musa? :) şaka bi yana ders almıyoruz.. hiç bişeyin kıymetini bilmiyoruz yazık bize...

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima suyu kounusunda bir öneri de benden. Klimanın ürettiği su saf su olduğu için her evde bulunan buharlı ütülerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Dolayısıyla evdeki ütünüz de kireçlenmeyeceğinden hem daha çabuk ısınıp sizi elektrik masrafından, hem de uzun ömürlü olup tamir masrafından kurtarıyor.