Daha önce de açtım ama sonuç çıkmadı tekrar: KORNA saçmalığı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende cok uyuz oluyordum ama alıstım sımdı problem yok;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da öyle geliyordu. Ama gün içinde kornası direksyonun ortasında olan bir arabayla 100-150 km şehir içi yol yaptıktan sonra. Astraya binip korna çalıcam diye airbag yumruklayabiliyorsun ;)

amcamın accenttede ortada hatta geri vitesi 5 vitesin altında ilk baslarda cok karısıklıklar yasadım geri viese takıyom diye 1 takmalar senın gibi airbag yuruklama falan ama artık alıstım direk elım gıdıyo :) yanı araca alısmak lazım...:rolleyes:

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amcamın accenttede ortada hatta geri vitesi 5 vitesin altında ilk baslarda cok karısıklıklar yasadım geri viese takıyom diye 1 takmalar senın gibi airbag yuruklama falan ama artık alıstım direk elım gıdıyo :) yanı araca alısmak lazım...:rolleyes:

Araçlara alışma konusunda sıkıntı yok ikiside sürekli kullandığım araçlar doblonunda geri vitesi 5in altında. Ama gün içinde trafiğin işin stresi yorgunluğu pek öyle alışkanlık filan dinlemiyor. Arabayla gezmeye çıkınca problem yokda bi iş halletmek için trafikteysen kornanın yerini düşünecek halin kalmıyor;)

birde araca alışmaktan bahsetmişsinde sen hala ehliyetsiz trafiğe çıkıyormusun ya :D

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni de rahatsız eden bir durum, özellikle eş dost yanından ayrılırken manvera yaparak çıkmam gerekiyorsa kornayı 5-10 sn sonra calabiliyorum,o zamana kadar arkasını dönen insanlar da geri dönüp el sallıyor :) birde butonun yerini bulacam derken düt yapmam gereken yerde genelde düüüüüüt yapıyorum garip oluyor :D, tek artı tarafı bu zorlukları bildiğimden kornayaı daha az kullanıyorum, hem çevreye hemde butonalra daha az zarar veriyorum :)

Fikir sorarsan, uzaktan kumandalı kapı zili diye bir ürün satılıyor, onu satın alıp uzaktan kumandasını direksiyon üzerine, zilin içini açıp devresini de kornana bağlarsan, kendi kornanı uzaktan kumanda ile çalıştırabilirsin :) (sadece fikir olsun diye yazdım,daha ucuz bir ürünün uzaktan kumandasını da kullanbilirsin)

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı dertten bende muzdaribim.8:15-9:15 pozisyonlarını bilmem ama tek bildigim şey bende kornaya dönüşlerde falan basamıyorum.Dönerken biri çıksa karşıma camdan çekil ülenn diye bagırmak geliyor bazen içimden...Düğmeyi aramaktan daha kolay en azından..

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Aynı dertten bende muzdaribim.8:15-9:15 pozisyonlarını bilmem ama tek bildigim şey bende kornaya dönüşlerde falan basamıyorum.Dönerken biri çıksa karşıma camdan çekil ülenn diye bagırmak geliyor bazen içimden...Düğmeyi aramaktan daha kolay en azından..

Aynı şeyi yapıyoruz malesef, şşşş alooov huooop diye camdan laf atıyoruz serseri felan zannediyor yayalar..

Opeli olan şşşş alooov huooop yapar buna alışması lazım yayaların.

daha yolum elektronikçilere düşmedi ilk fırsatta kağıt butonlardan alacam.

Bir de MOKIA bana demiş ki kornayı ortaya koysalar ilk airbag patladığında alnında opel simgesiyle dolaşırdın.

Bizim araçların direksiyon simidine tekrar bakmanız gerekli zira ortasında sert plastikten Opel simgesi var. Ve airbag patlayınca bu sürücüye zarar vermiyorsa yerine konacak buton ondan daha sert olamazdı buna emin olabilirsiniz.

Ortaya konmamış butonun sebebi airbag olamaz. Sadece mühendislik fiyaskosu.

Son düzenleme:

nihavent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.birdemetyasemen.net
tüm bunların yanında acaba diyorum almanlar kornaya bizlerden dahamı az gereksinim duyuyorlar:)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ercan ben sana biraz espiriyle söyledim ama dikkat edersen Airbaglı hiçbir araçta arbagın üzerinde korna butonu vs yoktur. Ben görmedim hiç varsada dikkatimden kaçmış. Dediğin yapmak istersen yapılır.
Bide şunu düşün airbag in içinde bildiğin patlayıcı var. Sen airbag kapağının üzerine buton koydun ve korna basmak için günde defalarca airbagın üzerine bastrmaya dönüşerde vs vurmaya başladın ki ortadaki kornalalara genelde vurarak basılır
ki bugüne kadar sert vurmayla hatta yüksek müzik ile patlayan airbaglar gördük.
Güvenli olmayacağı düşünüldüğü ve kurallara uygun direksiyon tutmayı alıştırmak için için yanlara taşınmış.
Yinede tercih senin yapmak istersen yapılır. hatta ortadaki opel ambleminin altına sünger koyup biraz yükseklik verilip altına küçük bir buton konulabilir.
Daha sonra kornaya basim derken airbagın patlarsa çok zor durumda kalırsın.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bızım arkadasın L200 vardı sıs lambasının butonları ve havalı kornanın butonları vıtes koluna sabıtlemıstı uzaktan gören takvıye vıtesımı var dıye soruyordu :D:D
vites topuzuna kucuk bır butonla sabıtleyebılırsın ;)