daire alırken neden güney cephe?

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam;

önce ev alıcaz diye yola çıktık. paramız yetmedi vazgeçtik biraz daha bekleyelim dedik. ve corsamı sattım önce araba sonra ev dedik. şimdi tekrar ev almaya döndük. ve ciddi ciddi araştırıyoruz.

soru şu: ev alırken neden güney cephe?
kuzey de oturmak bu kadar sorun mu?
yorumlarınızı tecrübeleriniz paylaşırsanız sevinirim. beğendiğim daire kuzey cephe ve fiyat da güneye göre daha uygun. ondandır yani;)...

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size tek atasözü ile anlatım olarak,

Güneş girmeyen eve doktor girermiş

:D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yavuz bey şimdi kuzey cephe bundan önce babalarımızın dedelerımızın zamanından kalma bır muhabbetır aslında eskıden kuzey daıreler pek tutulmazdı kışın soğuk olur gibi yada ev ısıyı cabuk kaybeder dıye ama alacagınız daıre ısı yalıtımlı olursa kuzey,guney farketmez ,,ev demişken benımde bu aralar inoviadakı daıreler dıkkatımı cekıyor ıstanbulda 57 bin tl 1+1 2+1 ler felan .

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
innovia zamanında benim de dikkatimi çekmişti ilk başlandığında ama yeri bana ters. anadoluda çalıştığım için o kadar yol tepmek benim zor.
yalıtım konusunda haklısın. ama k@dir arkadaşımızın dediği de doğru.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Güneş açısından evin yeni olamsına sakın aldanmayın güney cepe ise güney cepedir...

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya abi iile de güney cephe olmuyo işte. keşke fiyat uygun olsa da güney olsa. ama adamlar rahat 10 bin koyuyolar üstüne. mutlaka bişeylerden ödün vermek gerkiyo o zaman. ama içime sinmeyen evi de sırf güney diye almak da saçma geliyo işte. ikilemdeyim anlayacağın.

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güney cephe tercih edilmesinin nedeni kışın özellikle mevsim değişimlerinde evin daha fazla ısınmasıdır.. Ev kombili ise kuzeyde oturan kombiyi yakar fakat güneydekiler ise gündüz hafiften bir güneş çıksa ev ısınır kombiye gerek kalmaz. Merkezi sistemde kıştan çıkıp kaloriferler kapatıldığında ev soğuk olur güneydeki hem ısı bakımından hem aydınlık bakımından daha iyidir.. 3 TL fazla olsun güney cephe alın bence zararlı çıkmazsınız...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim şansına, evlendikten sonra hep kuzey batı evlerde oturdum. Bekarken oturduğumuz ev güney cepheydi. Yazın ızdırap oluyordu. İnan dışarıdaki hayat unutuluyor. Gündüz; aman güneş koltukları soldurmasın, aman güneş perdeleri çürütmesin diye akşama kadar güneşliklerle oturulur, tam güneş batar bu sefer de dışarıdan evin içi görünmesin diye perdeler çekilir. İnsan resmen boğuluyor. Evlendikten sonra Ankara'da güney cephe olmayan ev aradım ve buldum. Şimdi İzmir'de de kuzey batı cepheli evde oturuyorum (zaten İzmir'de güney cephede oturmak biraz sıkar :)).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her şehirde güney cephe iyi olmaz. Mesela sıcak iklime sahip şehirlerde, evler kışın kolay ısınır ama ya yazın? Klimalar bedavaya çalışmıyor:)? Kışın yakıttan kar, yazın elektrikten zarar.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az çok bilrim izmiri savaş abi. öğrenciyken 5 yıl kaldım. bucada oturuyorduk bizde. bucakoopda. dediğin gibi orda güney zaten çekilmez. sıcağından durulmaz. ama yine de güney????? offf ya kafam karıştı yine. aslında bizim istediğimiz ışık girsin eve. şu an oturduğumuz ev kira ve 1. kat giriş üstü. ve oturduğumuz muhitte binalar birbirine yakın. haliyle kapı pencere perde açmak sıkıntılı oluyor. sanki bbg evi gibi hissediyorum ben. o yüzden şimdi baktığımız ev de kuzey cephe ve üst katlarda. sıkıntı burda başlıyo işte. ışığı rahat alıyor evin içi ferah. ama güney değil.