Debriyaj sıcaklığı hatası ve fren boşalması

fikrifikri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

Aracım 2003 Corsa C 1.0 easytronic. Dün toprak bir yolda geri dönmek isterken araç yolun alçak olan kenarına kaçtı. Geri viteste çıkmaya çalışırkenrken gaza yüklendim, araba epey zorlandı. Çıktıktan hemen sonra giderken fren boşaldı. Sonra tekrar denediğimde sorun yoktu. Yağ ekletmeye gidiyordum, 4-5 km tedbirli şekilde usul usul gittim sorun çıkmadı, orada baktırdım arıza tespit cihazında P1706 kodlu Debriyaj sıcaklığı hatası çıktı. Usta bir otomatik şanzıman ustasını aradı telefon adres filan verdi ama mesafe uzak, bu şekilde gitmeye çekindim. Dönüşte bir kez daha oldu yine fren boşlması. Pedalı bırakıp tekrar basınca tutuyor fren ama sebebi ne olabilir sorunun? Deriyaj sıcaklığının artması frenlerin tutmamasına yol açar mı? İki gün sonra uzun yola çıkmam gerekiyor, tahmini ne kadar sürer iş ve kaç para tutar? şanzımanın komple inmesi gerekir mi? Bilgisi ya da fikri olan cevaplayabilirse çok iyi olur. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik şanzıman yağını degistirin sorun geçer. Fren ise hidrolik yağı ekletip havasını aldırın. Fren merkezinde de ariza olabilir.

fikrifikri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hidrolik yağında bir eksiklik yok, beyni filan mı arızalandı acaba?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hidrolik yağında bir eksiklik yok, beyni filan mı arızalandı acaba?

Geçmiş olsun. Frenlerin havasını aldırın sağ arkadan başlayıp sırasıyla sol arka, sağ ön, sol ön olmak üzere sistemin havasını aldırın. Bahsettiğiniz dönüş esnasında araba çok eğimli bir konuma girdiyse ana merkez hava almış olabilir. Tabi fren hortumlarının kontrolü de yapılmalı. Bunlar kolay işler