Debriyaj ve Baskı Yeni; Ama Vitese Geçmiyor

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın musa ustam, ustayı arayıp sizler için sordum motor kaputunu kaldırıp motora önden bakar pozisyonda motorun sağ üst tarafında vitesle ilgili altta ve üstte parçalar varmış alttaki parçanın bozulma olasılığı zayıfmış üstekki barça ayırma yapmadığından vites boşa düşüyormuş. bu parça değişti sorun kalmadı. Ustanın bana anlattığı gibi bende size yazdım. bi boşlukta parçanın resmini koyarım.

ONDER1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra k hb dizel 1,6 manuel arac satın aldım arac sıfırdan farksız ve eksper yaptırdım hic bir sorun görünmedi 29.000 km ve aracı satın almadan önce 50-60 km test surusu de yaptım

aracı bugun calıstırdım ve 2-3 km yol gittim bir anda vites gecmemeye basladı ve yolda kaldım

sonrasında internet de arastırma yaparken arkadasımızın bu dediklerini uyguladım ve sorun duzeldi

insallah birdaha yasamam

çok tesekkurler bu paylasım için

ONDER1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra k hb dizel 1,6 manuel arac satın aldım arac sıfırdan farksız ve eksper yaptırdım hic bir sorun görünmedi 29.000 km ve aracı satın almadan önce 50-60 km test surusu de yaptım

aracı bugun calıstırdım ve 2-3 km yol gittim bir anda vites gecmemeye basladı ve yolda kaldım

sonrasında internet de arastırma yaparken arkadasımızın bu dediklerini uyguladım ve sorun duzeldi

insallah birdaha yasamam

çok tesekkurler bu paylasım için

hocam baskı balata yeni derken ne zmn değişti? ben değiştirdikten bi hafta sonra böle sorun olmuştu ve korkmuştum. kış mevsimiydi ve bilhassa sabahları çalıştırınca yapıyodu. ustam geldi baktı ve hidrolik hava yapmış dedi. bir kere havasını aldı. bikaç gün daha sabahları böyle bişey yapmaya devam etti ama ustam çözümünü söylemişti. debriyajı önce yukarı doğru kaldırıyordum ondan sonra pompalıyordum ve vites çok rahat geçiyodu. şimdi ise hiçbi sorun kalmadı ztn yağ gibi geçiyo vitesler

sen de bi dene istersen. ayağını debriyaj pedalının altına sokarak pedalı bi yukarı doğru kaldır, o pozisyonda 1-2 saniye tut, ondan sonra bas debriyaja. ben usta diilim tabi ama bi dene belki sana da çözüm olur