Depo kilit motoru tamiri

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
pille boşta çalıştırmayı denedim, eğer uzun süredir kullanılmamışsa motor anlık çok kısa tepki veriyor ama döndüğü söylenemez. sonrasında ileri geri hiçbir tepki vermiyordu. tekrar uzun bir süre beklettikten sonra yine anlık bir tepki veriyordu.

zamanında çok motor dağıtmış biri olarak yine bunu da sökmeyi denedim ama metal tırnaklar gerçekten çok sertti, ne yaptıysam açamadım, o yüzden yenisini aldım bende.

erhanerbis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde arabamın depo kilit motoru bozuldu. yenisini 135 TL istediler. bende çağrı beyin yazısını okuyunca. kendim yapmaya karar verdim. önce 5 tl ye dremel ucu aldım. 10tlye merkezi kilit motoru aldım(bu merkezi kilit motorları diger dc 12v motorlardan farklı) 10 tlyede ucunu kestirip eski motordaki dişliyi yeni motora monte ettirip yerine taktım. cırcır lada lkeleğçeledim. etrafınıda elimde bulunan bantla sardım(bu bant zamanla silikonlaşıyor) şimdi canavar gibi çalışıyor.

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendekide bozulmuştu tamir ettirmedim öyle sattım :D :D :D alan düşünsün :dil:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pille boşta çalıştırmayı denedim, eğer uzun süredir kullanılmamışsa motor anlık çok kısa tepki veriyor ama döndüğü söylenemez. sonrasında ileri geri hiçbir tepki vermiyordu. tekrar uzun bir süre beklettikten sonra yine anlık bir tepki veriyordu.

zamanında çok motor dağıtmış biri olarak yine bunu da sökmeyi denedim ama metal tırnaklar gerçekten çok sertti, ne yaptıysam açamadım, o yüzden yenisini aldım bende.

Aradan çok zaman geçmiş ama yine de yazayım.

Bahsettiğin hafif kımıldayıp çalışmaması daha önce yazdıklarımı doğruluyor. Üzerindeki motoru değiştirmeyin. Daha önce yazdığım gibi ufak bir bakım yapın yeterli. Bakımın nasıl yapılacağı önceki postumda yazıyor.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Aradan çok zaman geçmiş ama yine de yazayım.

Bahsettiğin hafif kımıldayıp çalışmaması daha önce yazdıklarımı doğruluyor. Üzerindeki motoru değiştirmeyin. Daha önce yazdığım gibi ufak bir bakım yapın yeterli. Bakımın nasıl yapılacağı önceki postumda yazıyor.

ama işte sorun motor açılmıyordu:D önce bende onu denedim arka kısmını çıkarmaya çalıştım ama tırnaklar o kadar sertti ki neyle denediysem açamadım.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkide motordaki fircalari yemisti arkadasin oglu sag olsun bozuk oyuncaklarindan 1 tane oarcalayiverdim.sonuc olarak depo kapagi kapandigindan ben mutlu bir poset cikolata ile cocuk da mutlu.tamamen mutlu son yani ;)

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabanın benzin deposunun kilit motoru bozulmuştu,
özel servis bu kilit sıcak presle yapıştırılıyor, açamayız, tamir edilmez, orjinali 80-90 TL var dedi.
parçanın yokluğunun arabaya bir zararı olmadığı için yenisini almadım, bozuk olanı arabadan söktüm eve geldim,
dremelle kutuyu ikiye ayırdım. yenisine 80-90 dedikleri için içinde servo motor var heralde diye düşünürken bir baktım bildiğimiz 12v motor çıktı:D
3,5 liraya yeni motor aldım, kutuyu geri toplayıp etrafını siyah silikonla kapattım. birde cırcır denen kelepçelerden taktım.
gittiği yere kadar bu şekilde devam, nede olsa 90 lira nere 3,5 lira nere:D

IMG_1214.jpg

IMG_1215.jpg

IMG_1339.jpg

IMG_1352.jpg

IMG_1353.jpg
Kardeşim benimde arızalı sökecem fakat motoru nerden temin edecem yardımcı olrmusun.5442890096

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen kendiminkini tamir ettim daha doğrusu change ettim :) açmak için dremel kullanmadım çekiç kullandım :D sıcak press olunca çekiçle tıklayınca bırakıveriyor kendini tırnaklarıda kırılmadı 5 dk almadı tamiri :D

onno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
1. sayfadaki tamir resimlerine nasıl ulaşabilirim