depomuz ne kadar mazot alıyor

ozcanaltn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: depomuz ne kadar mazot alıyor

60küsür alıyor bende ilk fullediğimde 58lt aldım içinde birazda vardı

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende aracı ilk aldığımda 61 küsür litre almıştım yanlış hatırlamıyorsam :) hatta demiştim ki bayide ne acıkmış hayvan aç susuz bırakmışlar yavrucağı tüm boruları ağzına kadar doldu :) kan geldi can geldi araca :)

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haftada 1000km yaptığım için her hafta depoyu full' lerim. Birkaç sefer 58lt alınca istasyonlar hava basıyor sanmıştım, 3lt depoda kalmış olsa; tecrübe ettiğim kadarı ile 56+5=61lt doğrudur.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozcanaltn link' Alıntı:
60küsür alıyor bende ilk fullediğimde 58lt aldım içinde birazda vardı

ozgun88 link' Alıntı:
bende aracı ilk aldığımda 61 küsür litre almıştım yanlış hatırlamıyorsam :) hatta demiştim ki bayide ne acıkmış hayvan aç susuz bırakmışlar yavrucağı tüm boruları ağzına kadar doldu :) kan geldi can geldi araca :)

NumberZOne link' Alıntı:
Haftada 1000km yaptığım için her hafta depoyu full' lerim. Birkaç sefer 58lt alınca istasyonlar hava basıyor sanmıştım, 3lt depoda kalmış olsa; tecrübe ettiğim kadarı ile 56+5=61lt doğrudur.

Bende korkmuştum sadece benim canavar mı 58-59 lt yakıt alınca doyuyor diye.  :D
Sizlerin sayesinde konu içinde bahsettiğim 56+5 doğrulanmış oldu.  :)
Bilgiler için  thnxx

ahmetaltan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Aracınızın deposunu ağzına kadar doldurtmayın, benden tavsiye :)
Pompa attıktan sonra kesinlikle zorla yakıt ekletmeyin.
nedenki? ben herseferinde ağzına kadar doldurtuyorum ne gibi bi zararı olabilir?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetaltan link' Alıntı:
nedenki? ben herseferinde ağzına kadar doldurtuyorum ne gibi bi zararı olabilir?

Araçlarımızda depoya giden yakıt yolunda tahliye borusu bulunmakta.
Pompa attıktan sonra alınan yakıt fazlalık olarak görüldüğünden, bu tahliye borusundan ve aracın altından dışarı atılıyor.
Örnek olarak 247 TL'ye deponuz doldu ama siz düz hesap olsun diye 250 olana kadar doldurmaya devam ettiniz. Sonradan aldığınız bu 3 TL'lik yakıtın büyük bölümü depoya gitmeden tahliye ediliyor. Sizde daha deponuza gitmeden almış olduğunuz bu 3 TL'lik yakıtı çöpe atmış oluyorsunuz.

Depoyu doldururken sınırı aşmayın
04.12.2010

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, sürücüleri, depo dolduktan sonra pompanın otomatik sistemle akışını durdurmasının ardından akaryakıt alımına son vermeleri konusunda uyardı.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akaryakıt alırken depo sınırının aşılmamasını istedi. Nazım Kaya, birçok akaryakıt istasyonunda görevlilerin tüketici ''depoyu fulle'' dediğinde, sattığı ürünün miktarını ve cirosunu artırmak için depoyu taşırdıklarını öne sürdü.

Bu yönde son aylarda birliğe çok sayıda şikayetin gelmeye başladığını belirten Kaya, şöyle konuştu:

''Sürücüler, depo dolup pompanın otomatik sistemle akışını durdurduktan sonra alıma kesinlikle son vermeli. Aksi takdirde görevliler tarafından taşırılan yakıt, kaporta ile depo kapağı arasında bulunan tahliye borusuyla aracın altına akıyor. Böylece sürücünün parasını ödediği yakıt, akıp boşa gidiyor. Pompanın tık sesini duyduktun sonra alınan yakıt tahliye borusu ile dışarı atıldığından tüketici kullanmadığı yakıtın bedelini ödeyerek mağdur ediliyor.''