Deri Direksiyon Kaplama..

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

2004 Elegance Vectramız var. Eski sahibi yıprandığı için direksiyon derisini komple sökmüş ve kahverengi-siyah bir kılıf takmış. Takılan kılıf aracın içiyle gercekten uyumluydu fakat bende gerçek deri kaplamayı kafaya koymuştum. Uzun süredir aklımda olan işi yapmaya niyetlendim. Babamın eskiden aile dostu olan bir amcamız (at eşek vs. hayvanlar için deriden aksesuarlarını elle yapıp satıyor. Baba mesleğini hala küçük dükkanında sürdürüyor.) ile direk derinin imalathanesine yani tabakhaneye gittik ve ordan siyah deri parçalar aldık. Kahverengi de olsun istemiştim fakat orada yokmuş. Şimdi aldığım deri parçanın resimlerini ekleyeceğim. Daha sonra direksiyonun gün ışığında resmini çekerim onu da eklerim. Direksiyondaki radio kontrol tuşlarının kapağının nasıl çıktığı konusunda da yardımınıza ihtiyacım var. Ayrıca deri kaplama ile ilgili kafamda bazı şeyler var fakat sizin de tavsiyelerinizi alıp ortaya güzel bir iş çıkarmaya çalışacağım. Umarım becerebiliriz :)

Deri parçaların boyları;

54 cm
54 cm
40 cm
70 cm

Enleri ise 10-11 cm arası.

Aşağıdaki konu biraz yardımcı olabilir. Fakat ben direksiyonun kollarına doğru da uzatmak istemiştim bunu artık tek parça olarak yapmak mümkün olmayacak. Kollara, simidi saracak olan deriye parça deri dikerek yapsak sırıtır mı acaba.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=92780

Bu resimde gayet güzel yapılmış.

Opel-Vectra-C-Direksiyon-Deri-Kaplama-1.jpg

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• Görüntü1352.jpg
    Görüntü1352.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 276
  • Görüntü1353.jpg
    Görüntü1353.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 250
  • Görüntü1354.jpg
    Görüntü1354.jpg
    91.6 KB · Görüntüleme: 245
  • Görüntü1356.jpg
    Görüntü1356.jpg
    89.4 KB · Görüntüleme: 248
  • Görüntü1357.jpg
    Görüntü1357.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 270
Son düzenleme:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskan cok da guzel olur. ince tornavida ile cikabilir o ufak parcalar veyahut airbag kapaginin altinda klips yada vidalari olabilir. kontak kapali iken airbag kapagini cikarabilirsin. sonra kenarda ki parcalari daha rahat gorebilirsin nasil ciktigini... deriyi direksiyona dikmeden once direksiyona bi yapistirici sur bally tarzi olabilir cunku bi kac tane yaptik kuzenin ve arkadasin arabaya direksiyona bally surmedigimiz icin saga sola kayiyordu, birde sececegin ipe dikkat et saglam olsun zamanla pamuklanma tuylenme yapmasin... kolay gelsin...