direksiyon arizasi

buhran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle herkese iyi geceler. Arkadaslar uzun suredir forumu okuyucu olarak takip etmekteyim uye olmak bugune kismetmis ki aslinda pek hayirli bir uyelik olmadi😊 oncelikle arizamla ilgili hemen hemen butun basliklari okudum ancak tam olarak benimkini karsilamiyor. Eger ben bulamadiysam simdiden ozur dilerim. Gelelim arizama; ben aracim 1 ay kadar once sehir ici trafikte giderken once direksiyon sertlesmesi yapti ardindan gostergedeki isiklarin canliligi azaldi sanki stop edecekmis gibi kenara cekip kontagi kapattim tekrar calistirdim bir problem yoktu. 2 gun sonra isiklar haric ayni sikinti yani trafikte giderken hidrolik ozelliginin kaybolmasi yine oldu. Araci ustaya goturdum direksiyon pompasi degisecek dedi.sonra forumdan okuduklarim yardimiyla akusune baktirdim usta sarji az dedi o gunden beri 2 hafta gecmistiki bugun yine yapti.arabayi stop edip tekrar calistirinca duzeliyor. Hareket halinde bunu yapmasi bana sikinti cikarir mi ve ben bu arizanin neden kaynaklandigini nasil deneyebikirim. Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler iyi geceler.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü zayıfsa yapar akü volt değeriniz araç çalışmazken kaç volt u gösterdi? Akünüz ya şarj edeceksiniz yada yenisi alınacak. Direksiyon pompanız yada kontrolü elektrikli motor olması lazım. Yeterli akım ve voltla besleme olmazssa bu sorunlar çıkar. Bir akücüye uğrayın net cevabı alırsınız. Hem stop durumu ve hemde rölanti durumunda ölçüp karar verecektir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akün zayıfsa yapar. onun haricinde benim 307'dede aynı sorun vardı havalar soğukken marşa basar basmaz kütük gibi oluyordu direksiyon ama araba 1 2 dakikada ısınınca gaza geçince yapmıyordu. havaların ısınmasını bekledim sabahlar 8 9 derecede akşamları 10 11 derecede 1 haftadır yapmıyor. ben hidrolik yağını değiştirerek işlemlere başlayacağım aksi taktirde düzelmezse yine başlarsa 80 tl sökme takma + 300 tl power tamiri ve 20 tl yağıyla 400 lira civarına çıkıyorum.
genelde olan arıza yağ keçelerden power elektronik kartına akıyor ve kartı bozuyor...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu gibi görünüyor şarj kesitiğinde böle yapar dinamonuzu kontrol ettirin şarjı az demişiniz dinamoyu revize edip yada değiştirip işe başlarsanız iyi olur pompadan böle bişi yapmaz.Ancak elektrikli pompa isekısa devre gibi bi probleminiz olsa dinamonun konjektörünü bozar şarjı komple keser. Böle bi probleminiz olmadığından büyük ihtimal dinamo şarj kesiyo aralıklarla...

buhran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abiler bu islerden pek anlamam elektrikci akunun zayif oldugunu ama sarj dinamosunda problem olmadigini soyledi akuyu olcerkende defalarca stop edip calistirdi ve teybi falan actirdi sonra aku zayif dedi. Benim anlamadigim arac yolda giderken akuye ihtiyac duyarmi?

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba çalıştıktan sonra yük daha çok dinamoya biner.Işıklarda sönme gibi sıkıntınız dinamodan olur eğerki ışıklarda sönme olmayıp direksiyonda olsaydı sadece sıkıntı pompadan diyebilirdik.Araç çalışırken voltajını ölçtürün dalgalanma ıvır zıvır varmı...