Direksiyon İle İlgili Sorun...

babacanmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz 2 hafta önce E-5 de giderken direksiyon lambası yandı ve direksiyon taş gibi ağırlaştı...Kontağı kapattım ve tekrar çalıştırdım...arıza lambası söndü ve direksiyon tekrar düzeldi...yanlız 5 dakika sonra tekrar direksiyon arıza lambası yandı ve taş gibi oldu...şuna dikkat ettim...direksiyon sol tarafa çevrildiğinde sorun yok...ama sağ tarafa çevrildiğinde direksiyon zangır zangır titriyo...2 haftadır böyle kullanıyorum...Aküyü değiştirdim yine düzelmedi...

Buna benzer sorun yaşayan ve çözüm bulan arkadaş varsa yardımcı olsun lütfen...

Aracım 2007 model Corsa 1.3 Turbo Dizel...

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Direksiyon hidroliğinde sorun var bence. Aküyle nasıl bir bağlantı kurdunuz bilmiyorum hidrolik motoru gitmiş olabilir.

babacanmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Direksiyon hidroliğinde sorun var bence. Aküyle nasıl bir bağlantı kurdunuz bilmiyorum hidrolik motoru gitmiş olabilir.

Teşekkür ederim...

İnternetten araştırdığımda bu sorunu yaşayan insanlara rastladım...Onlar aküyü değiştirerek sorunlarını çözmüşler...benimde zaten aküye ihtiyacım vardı buda bahanesi oldu...

sulleymancinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer sorun var voltaj dusuyor ve direksiyon kitleniyor coUm bulabildiniz mi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıreksıyon pompası sıkıntısı gıbı gorunuyor ses yapma olayı var mı saga sola cevırdıgınızde..
elektronık bı parca tamır yapan yerler mevcut ama en ıyısı her zaman sıfırıdır bence bu tehlıkelı sekılde kullanmadan bı an once degıstırın derım..

babacanmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer sorun var voltaj dusuyor ve direksiyon kitleniyor coUm bulabildiniz mi

dıreksıyon pompası sıkıntısı gıbı gorunuyor ses yapma olayı var mı saga sola cevırdıgınızde..
elektronık bı parca tamır yapan yerler mevcut ama en ıyısı her zaman sıfırıdır bence bu tehlıkelı sekılde kullanmadan bı an once degıstırın derım..

Direksiyoncuya gidip durumdan bahsettim...Direksiyon kutusunun içinde eski fotoğraf filmine benzer yuvarlak bir parça gösterdi...bu parça arızalandığı zaman bu sorunla karşılaşılıyormuş...iki senede bi bu parça arıza yapıyormuş...yetkili serviste 2000 lira olan parçanın bu direksiyoncuda 600 liraya orjinali satılıyordu...1 yılda garanti verildi...taktırdım ve sorun ortadan kalktı...aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiye ederim...

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, hangi direksiyoncuya gittiniz adres verebilir misiniz?

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyoncuya gidip durumdan bahsettim...Direksiyon kutusunun içinde eski fotoğraf filmine benzer yuvarlak bir parça gösterdi...bu parça arızalandığı zaman bu sorunla karşılaşılıyormuş...iki senede bi bu parça arıza yapıyormuş...yetkili serviste 2000 lira olan parçanın bu direksiyoncuda 600 liraya orjinali satılıyordu...1 yılda garanti verildi...taktırdım ve sorun ortadan kalktı...aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiye ederim...

geçmiş olsun corsa d lerde bu sıkıntıyı hiç duymamıştım ama sık çıktığından bahsediliyor. Yani böyle bir tehlikeli arızaya nasıl izin veriyor daha sağlam parçalar kullanamamışlar sanırım. yani 2 senede bir bu çıkabiliyorsa ben de risk altına girmişim bile 2-3 senede bir bu kadar para vericek corsa sahipleri.. yazık..

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide gecenlerde oldu işde otobanda hız yaparken aniden cart lamba yandı direksiyon beton kesildi allahdan frenler calısıyorda 4luleri yakıp yavasca kenara cektim, onda da direksiyona oyle abandım ki, sonra allahdan servis yakında idi, otobanda 30 km ile tın tın küfür yiye yiye gittim sonra cevre yolundan cıkıp yavas yavas servise gittim aracı durdurdum sonra servis yetkilisi iceri gir dedi arabayı calıstırdım lamba söndü direksiyon
da sorun yok neyse gir bakalım işlem acmayacaz sorun yoksa dediler baktılar hidrolik pompasına sinyal yollayan elektrik kablon gevşemiş tam oturmuyor dediler sagolasın
adamlar para almadan onu sabitlediler (saglamca bantladılar) ki kablo sanki biri asılmışcasına oynuyordu. Bakalım sorun su an yok eger olursa getir sorun kabloda degilse kontrol sisteminde sorun varsa bilgisayara sokmamız lazım dediler.
Ayrıca hidrolik motor yada pompası neyse 2770 tl gibi bir fiyat verdiler AKLIM uctu
bu ne yaaaa dedim + işcilik dediler. bu fiyat dogrumu beyler yoksa benle
kafamı kırdılar