Direksiyon Kutusu Problemi Yaşayanlar ????

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar direksiyon kutusu sorunu ile ilgili tıkırtı burçları değişmesi gerekiyormuş, öğrenmek istediğim, bu işlem motorun içinden mi, yoksa aracın içinden mi yapılıyor.?? Yani göğüslük fln sökülüyor mu ??

Diğer bir soru da bildiğim kadarıyla yapılan işlem, üretimde kullanılan plastik burçların zamanla aşınıp ses yapması sonucu, aşınan burçların sökülüp, tornada pirinç gibi sert ve aşınmayacak bir malzemeyle değiştirilmesi esasına dayanıyor....

Fakaaat asıl mesele neden yaklaşık 20 ytl lik ( en fazla ) bir torna maliyeti olan bir işlem için sitede 200 ytl civarı fiyatlar dönüyor anlayabilmiş değilim.

Yıllardır birçok aracım oldu ve hep sanayiye giderim, en ufak bir sıkıntısını da görmedim ama benim bildiğim genellikle ödediğim ücret, hiçbir zaman arıza ile ilgili aldığım malzemenin 9 katı olmadı...

loopus058

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klasik Opel Hastalığı

valla bendede meriva var aynı sorun bendede var. Çözüm bulamadık defalarca değişti yine yapıyor en sonunda forumdan birisi müziğin sesini aç en güzel çözüm demişti bende öyle yapıyorum . Yani burçları değiştirirsen direksiyon eskisi gibi olmuyor orjinalide pahalı yani siz bilirsiniz...selamlar

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusundan gelen ses kronik diye biliyorum... o sesin kesmesi için direksiyon kutusunun değişmesi lazım... ama değişsede kısa zaman sonra aynı proplem tekrar baş gösteriyor... daha önce foruma yazan bir arkadaş 3 kez garantiden değiştirdiğini yazmıştı..

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de değişti ama tıkırtıdan değil yağ atmadan....

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaşlar direksiyon kutusu sorunu ile ilgili tıkırtı burçları değişmesi gerekiyormuş, öğrenmek istediğim, bu işlem motorun içinden mi, yoksa aracın içinden mi yapılıyor.?? Yani göğüslük fln sökülüyor mu ??

Diğer bir soru da bildiğim kadarıyla yapılan işlem, üretimde kullanılan plastik burçların zamanla aşınıp ses yapması sonucu, aşınan burçların sökülüp, tornada pirinç gibi sert ve aşınmayacak bir malzemeyle değiştirilmesi esasına dayanıyor....

Fakaaat asıl mesele neden yaklaşık 20 ytl lik ( en fazla ) bir torna maliyeti olan bir işlem için sitede 200 ytl civarı fiyatlar dönüyor anlayabilmiş değilim.

Yıllardır birçok aracım oldu ve hep sanayiye giderim, en ufak bir sıkıntısını da görmedim ama benim bildiğim genellikle ödediğim ücret, hiçbir zaman arıza ile ilgili aldığım malzemenin 9 katı olmadı...
iş sadece burçla bitmiyor işçiliği unutmayın ve rot ayarıda bunlar olmasa nasıl değişecek burç

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu ustam siz siz bu problemi çözerken burçları metaldenmi yapıyorsunuz.benimde bir combo var .bizim buralarda combo pek olmadığından amartisörler mi bozuk ses var diyorlar. ayrıca Aydın'da açık adresiniz ne yazın muğlaya geliyorum sana uğrarız. Bu arada tüm maliyet ne oluyor direksiyon kutusu için.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tansu ustam siz siz bu problemi çözerken burçları metaldenmi yapıyorsunuz.benimde bir combo var .bizim buralarda combo pek olmadığından amartisörler mi bozuk ses var diyorlar. ayrıca Aydın'da açık adresiniz ne yazın muğlaya geliyorum sana uğrarız. Bu arada tüm maliyet ne oluyor direksiyon kutusu için.
maliyet 125 ytl

loopus058

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu usta haklısın benimkini garantidende değiştirdik yine aynı oldu.