Direksiyon Sertleşmesi (düzeldi, tekrar oldu )

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün akşam direksiyon kazık gibiydi , bu sabah servise götürdüm , yağ ilave etti tekrar yumşacık oldu. ancak akşam üzeri gene bir sertleşme oldu sabah ki kadar çok sert olmasa biraz daha sertleşti sizce sebebi ne olabilir ?

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Başka ihtimalde var ama Şarzını ölçtür. Şarz dinomosu bozulmaya yakında benzer bir durum oluyor.

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah İlk işim ustaya göstermek olacak dediğinizi ileticem. umarım büyük bir sorun yoktur

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta yağ ilave etti tekrar direksiyon yumuşadı. bakalım önümüzdeki saatlerde ne olacak. yarın aracı kaldırıcaz kaçak varmı diye her yerini kontrol edecek. farklı düşüncesi fikri olan var mı şurada sorun var gibisinden ?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durum Nedir Arıza Sebebi Ne oldu Bilgi Verirsen Seviniriz

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın dediği gibi şarz dinamosundada olabilir sorun arıza lambası yanmamış olabilir.yolda bırakır ihmal etmeden şarz dinamosuna baktırın derim.kontağı çevirdiğinizde göstergelerdede anormallik gösterir şarz dinamosundaysa şarz edemediğinden akünün yetersiz kalmasına bağlı olarak direksiyonda ağırlaşıyor.

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun direksiyon kutusundaydı , değiştirildi
şöyle bir parça ;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ksiyon-kutusu-sifir-orjinal-gm-86928217/detay

yağ olması gereken yerden çamur çıktı , ve direksiyonun döndüğü dişli var orasından su çıktı ve pas yapmış dişlileri yemiş. yani tamir olacak gibi değildi . sıfır direksiyon kutusu taktık ve sorun düzeldi. yağ kaçırmada direksiyon kutusundan zaten çamurda , su da oradan girmiş.

bunun gibi veya herhangi bir sorun karşılaşanlara... gereksiz masraf yaptırmayacak bir usta önereyim ;
manisadayım pek güvendiğim biri yok o yüzden , izmire bornova 2.sanayi ece özel opel servisene götürdüm . gerçekten işten anlayan bir usta. 15-20 yıl egem opel servisinde çalışmış şimdi kendi dükkanı açmış bir usta tavsiye ederim. isteyene numarısını pm atarım

Son düzenleme:

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj Seti : 220
V kayışı : 20
Üst kapak contası : 40
Direksiyon yağı : 30
Direksiyon Kutusu : 600
Rot Balans : 40
Torno işciliği : 30
İşcilik : 250

toplam : 1230

üst kapak contası benim isteğimle , torna işi tekerler ön - arka yaparken jantta sorun çıktı . sabah 9 da aracı servise götürdüm akşam 8 gibi işi bitti. fiyatlar normal mi anormal mi çok bilmiyorum , ama işi ince detayına kadar inceledi. incelerken anlattı. şuan için işçiliğinden memnunum.