Direksiyon sertleşmesi

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
astra g edition aracımin aküsü bitmişti takviye yapıp çalıştırdık sağa sola dönüşlerde direksiyon 1-2 saniyeliğine sertleşip yumuşuyordu hemen aküyü değiştirdim ancak bu sertleşmeler devam etmeye başladı özellikle yavaş hızlarda daha belirgin oluyor. yağ seviyesine baktım biraz düşüktü ekleme yaptım. daha sonra elektrikçiye gittim şarj yapıyor herhangi bir problem yok dediler ama problem hala devam ediyor ufak bir çukura düşssem direksiyondan hissediyorum. sebebi ne olabilir.
Bu arada sol amortisör biraz kaçırmış bunla alakalı olabilirmi? uzun yola çıkmam lazım bir problem oluştururmu?

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
astra g edition aracımin aküsü bitmişti takviye yapıp çalıştırdık sağa sola dönüşlerde direksiyon 1-2 saniyeliğine sertleşip yumuşuyordu hemen aküyü değiştirdim ancak bu sertleşmeler devam etmeye başladı özellikle yavaş hızlarda daha belirgin oluyor. yağ seviyesine baktım biraz düşüktü ekleme yaptım. daha sonra elektrikçiye gittim şarj yapıyor herhangi bir problem yok dediler ama problem hala devam ediyor ufak bir çukura düşssem direksiyondan hissediyorum. sebebi ne olabilir.
Bu arada sol amortisör biraz kaçırmış bunla alakalı olabilirmi? uzun yola çıkmam lazım bir problem oluştururmu?

Ayni sorunu ayni cozumlerle aylarca cozmeye calismis ve bir ustanin dikkati sayesinde cozume ulasan biri olarak eminim ki bu bir temassizlik sorunu. Yani tam olarak bilmiyorum (soramadim ustama) ama ya direksiyon kutusuna giden elektrik kablosunda ya da bunun gibi direksiyonla ilgili bir elektrik baglantisinda gevseme oluyor. Ustam kontrol esnasinda bulup duzeltti ve bir daha da ayni sorunu yasamadim.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaldığım yerde usta alternatifi de yok:( ileride daha büyük hasar çıkarırmı

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaldığım yerde usta alternatifi de yok:( ileride daha büyük hasar çıkarırmı

Herhangi bir oto elektrikciye gitseniz direksiyon sisteminin baglantilarini kontrol etse muhakkak anlayabilir. Bu elektronik devreler hassastir, devamli guc kesintisine maruz kalinca ne olur bilinmez!

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben siirtteyim teşekkürler burdaki elektrikçi ustalar anlayamadı civar illere gideyim tech2 de yok buralarda tech2 iletişimsizlik olan yeri bulur tahminimce

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g nin direksiyonu servo değil ki yani elektrikle alakası yok.direksiyon yağına bakın ,vantilatör kayışı bozulmuşmu gerginliği iyimi bakın sonra lastik havaları rot başları.en son direksiyon pompasında arıza düşünülebilir
motorun rölantideki çalışmasında bir düşüklük olmamalı örneğin buji kaynaklı tekleme rölantiyi düşürdü varsayalım bu direksiyonunuzu da sertleştirir motor devri yavaşladığından...