DİREKSİYON SERTLEŞMESİ

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2013 model a.s 5600 km de aracın son bir haftadır direksiyonunda bir sertleşme var manevralarda sanki daha önce daha yumuşaktı ama şu anda hissedilir bi sertleşme var ön lastikler 34 bar arka lastikler 33 bar ondan olma ihtimali olabilir mi birde bu aracın lastiklerinde en uygun kaç bar arkadaşlar arkaları 34 yaptırdım araba takoz gibi vuruyor 32 yaptırıyorum hepsini bu kezde arabayı bırakınca sanki tutan biri var gibi gitmiyor hemen bi yavaşlama başlıyor sonunda lastikleri söktürüp jantların üzerinde gidecem siz ne dersiniz en uygun kaç bar ve direksiyon  sertliği nerden kaynaklanıyor sizce?

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: DİREKSİYON SERTLEŞMESİ

bagaj bos siz dahil 2 kişi varsa aracta, 32-32 yapmalsnz fabrka bunu önermiş

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
aracım 2013 model a.s 5600 km de aracın son bir haftadır direksiyonunda bir sertleşme var manevralarda sanki daha önce daha yumuşaktı ama şu anda hissedilir bi sertleşme var ön lastikler 34 bar arka lastikler 33 bar ondan olma ihtimali olabilir mi birde bu aracın lastiklerinde en uygun kaç bar arkadaşlar arkaları 34 yaptırdım araba takoz gibi vuruyor 32 yaptırıyorum hepsini bu kezde arabayı bırakınca sanki tutan biri var gibi gitmiyor hemen bi yavaşlama başlıyor sonunda lastikleri söktürüp jantların üzerinde gidecem siz ne dersiniz en uygun kaç bar ve direksiyon  sertliği nerden kaynaklanıyor sizce?

Direksiyon konusunda bisey soylemek zor servise bi gosterin derim,lastik havasi icin opel konfor icin 32,ekonomi icin 39 u oneriyor,ben 35 basiyorum

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dört lastikte 34 kullanıyorum. 32 denedim, direksiyon sertleşmişti pek hoşuma gitmedi. 36 denedim çok sert oldu, konfor düştü. 34 tam denge değeri oldu benim için.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de genelde 34 bar basınçta kullanıyorum dört lastiği de ama sizin bahsettiğiniz bir sorun yaşamadım. aracın yol bilgisayarında bir arıza işareti falan yandığı oldu mu hiç?

cinaski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorun bende de var direksiyon çok yumuşakken örneğin 3 yaşındaki oğlum rahatça çeviriyorken şimdi hissedilir bir sertleşme var nedenini anlamış değilim lastik basınçları 34 bar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arada bir direksiyonun huyu suyu az da olsa değişiyor, ben de farkediyorum ama bendeki değişim çok ciddi bir oranda değil.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arada bir direksiyonun huyu suyu az da olsa değişiyor, ben de farkediyorum ama bendeki değişim çok ciddi bir oranda değil.

bu gün anladım benimkide araçtan kaynaklanıyor son iki gündür iyi ama bazen sertleşiyor ben lastiklerin havasını yükselttiğim içindir diyordum  ama şimdi direksiyon eski halinde sanırım ben fazla üzeine düşüyorum

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
bu gün anladım benimkide araçtan kaynaklanıyor son iki gündür iyi ama bazen sertleşiyor ben lastiklerin havasını yükselttiğim içindir diyordum  ama şimdi direksiyon eski halinde sanırım ben fazla üzeine düşüyorum

uzun sure kullanmadiginiz oluyor mu? akuden yapiyordu benim uzun sure kullanmayinca aku bosaliyor cunku aku bitmesede direksiyon sertlesiyordu.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok kardeş günlük hiç yapmassa 10-15 km yapıyor sabh kullndım çok iyidi biraz önce yine sertti :)  ruh haline göre mi değiştiiriyor ne yapıyor bilmiyorum