direksiyon sertliği

mstf_08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm, ben aracımı yeni aldım 2013 astra clasic esentia arabanın direksiyonu çok sert bundan önce ford arabam vardı ona göre çok sert acaba araba yeni olduğundanmı sert yoksa opellere has bir özellikmi,birde astranın trigeri kaç binde değişiyor cvplarınız için tşklr

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Direksiyon sertliği kişiden kişiye değişir. Tek elinizle dondurebilmeniz gerekir. Çok zorlayarak dönüyorsa kontrol ettirin. Buradan bir şey söylemek doğru olmaz.

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Ford' da elektrikli direksiyon var ise Astra' nın direksiyonunun sert gelmesi normaldir. Elektrikli direksiyon gerçekten çok yumuşak gelmişti bana, hatta seri araç kullandığım için rahatsız etti bile diyebilirim. Fiat' ın direksiyonunda da city mod var, bilmiyorum elektrikliden farkı var mı. Ona alışanlar da Astra' nın direksiyonuna çok laf söylüyorlar.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
opellerin alayında direksiyon sert hocam. 99 senesinde 98 model astra vardı bizde sertti, şimdi kendi aracım 97 tigra ve gene sert :D sert ve yoldaki her çıkıntıyı ele ileten direksiyon, kemikli vites, sert süspansiyonlar, kapı kilidinin açılıp kapanması bile sert :D opellerde buna yapacak bişi yok sanırım.

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrolik yağı !?!

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Classic 3'lerde ve Astra H'larda elektro servo direksiyon var ve EPS direksiyonlara göre biraz daha serttir, sorun yok. Astra J'de eletrikli direksiyon kullanılyor. Daha yumuşak ama sürüş hissi açısından ikilemde kaldım ben.

Triger ise 60 bin km/4 sene periyotlarında değişiyor, hangisi önce dolarsa.

Güle güle kullanın.