Direksiyon sorunu

emrebulbul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,yine bir sorun ile karşınızdayım dün antalyadan gelirken seyir halinde iken afyon dolaylarında aracın önce bütün ibreleri sıfıra düştü ve şarj lambası yandı (kırmızı akü işareti),ben ilk başta şarjı kesti zannettim ama sonrasında sarı direksiyon işareti de yandı.Tabi direksiyon sertleşti.Bu arada hala seyir halindeyiz.Daha sonra sanayide bi ustanın yanına vardık,baktırmak için.stop ettik ama tekrar çalışmadı araç.Daha sonra tech ile hatalara baktık, CIM modulu iletişim hatası da vardı hatalar arasında yanlıs hatırlamıyorsam.Yanı aracta genel durum soyleydi ustaya vardıgımızda.Aracın bı yerınde bi elektrık/elektronık arızası olusuyor ve bu arıza aracı stop ettıgımızde motora elektrık vermıyordu.Hataları sılıyoruz arac calısıyo ama 3-4 dk sonra yıne aynı sey.Neyse oydu buydu derken direksiyon işaretinden esinlerek akuden direksıyon pompasına giden kabloyu cıkardık.Arac hata olusturmadı .Tabi direksiyon kara düzen oldu .Öyle ankaraya kadar geldık.Şimdi sarı ünlemli direksiyon işareti süreklı yanıyor.Elektrik gitmediği için.Kabloyu bağlasak hata olustugundan arabayı calıstıramaycaz.Sanayiye gitmeden sizlerden bir fikir almak istedim.Acaba sorun nerede olabilir ?

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. Aynı sorunlar benimde başıma geldi. seyir halinde direksiyo ağırlaştı, birkaç lamba yandı. özel servise gittim ve arabayı stop ettiğimde birdaha çalışmadı takviye yaparak çalıştırıp içeriye aldık. sorun şarj dinamosundaydı. tamir olma olasılığına karşın sökülüp bakıldı artık kömürleremi bakacaklardı bilemiyorum ama daha öncede sökülmüş ve takılırken hatalı takılıp bir parçanın aşınmasına sebep olmuş. komple değiştirmek zorunda kaldık toplam 300 tl ye. böyle bir sorununuz olma ihtimali yüksek görünüyor. bana kalırsa bir elektrikçiniz varsa şarj dinamosunu söktürüp kömürüne falan baktırım derim. büyük ihtimalle tamiri mümkündür.internette 200 tl fiyatı var. kolay gelsin

emrebulbul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. Aynı sorunlar benimde başıma geldi. seyir halinde direksiyo ağırlaştı, birkaç lamba yandı. özel servise gittim ve arabayı stop ettiğimde birdaha çalışmadı takviye yaparak çalıştırıp içeriye aldık. sorun şarj dinamosundaydı. tamir olma olasılığına karşın sökülüp bakıldı artık kömürleremi bakacaklardı bilemiyorum ama daha öncede sökülmüş ve takılırken hatalı takılıp bir parçanın aşınmasına sebep olmuş. komple değiştirmek zorunda kaldık toplam 300 tl ye. böyle bir sorununuz olma ihtimali yüksek görünüyor. bana kalırsa bir elektrikçiniz varsa şarj dinamosunu söktürüp kömürüne falan baktırım derim. büyük ihtimalle tamiri mümkündür.internette 200 tl fiyatı var. kolay gelsin

carbon95 ilgin ve iyi dileklerin için teşekkür ederim.ama biz takviye yapmadan aracı çalıştırabildik.akü ışığıda hala yeşil.oralarda bir sorun yok gibi.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben teşekkür ederim. Bana kalırsa aracınız şarjı kesmiş gibi görünüyor. Önce şarj lambası yakması ve arkasında direksiyon sertleşmesi sorunu tamamen bununla bağlantılı. akünün ışığının yeşil olması sizi yanıltmasın. akü bittiği durumlardada yeşil ışık yanabilyo. Bakalım forumda bununla ilgili bilgi sahibi arkadaşlar vardır. birde onların önerilerini değerlendirelim.

emrebulbul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun motor beyninden çıktı arkadaşlar.yorum yapan herkese teşekkürler.Buradan yardımlarından dolayı oto anka'ya ve hg elektroniğe teşekkür ederim..