Direksiyondan gelen sesler.

dreamerr55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba 1.4 turbo enjoy plus astra j arabamın direksiyonda sesler geliyor.Direksiyonu ceviridiğimde 2 plastiğin birbirine sürtünme sesi gibi bir ses duyuluyor ve direkresiyonu toplarken bu ses dahada belirgin bir şekilde geliyor bunun nedeni ne olabilir.Bu sesi duydukca cıldırıyorum:D Kıbrıstada öğrenciyim servisede götüremiyorum arabayı.Yardımlarınızı bekliyorum.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Direksiyondan gelen sesler.

direksiyon cevresindeki plastik aksamlarda yerinden oynama  filan olabilir mi acaba diye düşünüyorum. ilk defa bu sorunu gördüm forumda.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

montaj da sıkıntı olmuş olabilir. Siz direksiyonu çevirirken etrafını kontrol edin bence. Yerine tam oturmayan elemanlar olabilir. Birkaç tane J inceledim böyle bir şey olsa dikkatimi çekerdi.

dreamerr55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

olay daha 2 saat önce basıma geldi normal bi sekilde giderken bir anda ses gelmeye basladı.İnsallah dediğiniz gibi montajda sorun vardırda uğrastırmaz beni buralarda yoksa Türkiye'ye geçirmek zorunda kalacam arabayı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sesi videoya çekip dinleterek gösterebilseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz. Çünkü hepimiz, bir sesten bahsedilince kendimize göre anlayıp yorum yapıyoruz.

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamerr55 link' Alıntı:
herkese merhaba 1.4 turbo enjoy plus astra j arabamın direksiyonda sesler geliyor.Direksiyonu ceviridiğimde 2 plastiğin birbirine sürtünme sesi gibi bir ses duyuluyor ve direkresiyonu toplarken bu ses dahada belirgin bir şekilde geliyor bunun nedeni ne olabilir.Bu sesi duydukca cıldırıyorum:D Kıbrıstada öğrenciyim servisede götüremiyorum arabayı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı ses ne yazıkki bende de var.Servise götürdüm her zamanki gibi ilgisiz davrandılar birşey yook dendi.Ama ben hala bu sinir bozucu sürtme sesini duyuyorum.15.000 bakımda tekrar baktırıcam.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de var o ses,çok tiz bir ses.Ama çok sessiz ortamda duyabiliyorum.Çok rahatsız etmiyor beni.İlgilenmiyorum bile.

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de bu ses var gıy gıy geliyor ama çok rahatsız edici düzeyde değil.
Opel aracı öyle sessiz yapmışkı en ufak bir ses hemen duyuluyor ve problem haline geliyor malesef :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

Herkese selamlar,
Arkadaşlar direksiyondan birkaç gündür özelliklede sabahları soğukken daha çok olmak kaydı ile çevirirken hırıltı vızıltı gibi bariz bir şekilde ses gelmekte.
gün içinde ses azalıyor.
direksiyonda sertleşme yok gibi ondan emin değilimde sorun ne olabilir daha önce karşılaşan var mı?
servise gitmeden sizlerede sormak istedim.