dize partikül filtresi kullanımı...

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar mevcut euro V motor ile dizel partikül filtreleri zorunlu hale getirildi.
çevre için yararlı bir teknoloji olduğu söylenmekte fakat dikkatli kullanılmaz ise sorunları büyük maliyetler doğuruyormuş. DPF ile sorun yaşayan arkadaşlar durumlarını belirtebilir mi? Bir de kullanılan yakıt filtrenin dolmasını hızlandırma veya geciktirme açısından önemliymiş neler paylaşabilirsiniz bu konuda ?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yakıt önemli tabi devirsiz kullanımda filitre tıkanıyor fakat sistem devamlı temizliyor siz fark etmeden herkez birşey söylesede bendeki araç 316 000 km de ve hala orjinal DPF Var Üzerinde 400 500 km civarı temizleme yapıyor kendini
şehir içi olduğundan

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Euro 5 motorlu 1.3 DTE araca sahibim, Neredeyse Her depo da bir kere benimkide temizliyor kendini.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt kadar kullanılan yağında önemi cok buyuk partıkul fıltresı ıcın,sonucta mazotla beraber az da olsa yağ da yanıyor..

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullandığınız yakıt nedir?

Burada marka vermek ne kadar doğru bilemiyorum ama;

Genellikle Shell den alıyorum, bir ara (4-5 depo kadar) FULL den aldım güç kaybı bir miktar oldu onun dışında pek sorun yaşamadım. Sonra tekrar Shell e döndüm.

Bir kere çok zorda kaldığım için PO dan aldım araçtan kamyonet gibi ses gelmeye başladı, Deponun geri kalanını shell den aldığım yakıtla değiştirince normale dönmüştü.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet yakıt önemli tabi devirsiz kullanımda filitre tıkanıyor fakat sistem devamlı temizliyor siz fark etmeden herkez birşey söylesede bendeki araç 316 000 km de ve hala orjinal DPF Var Üzerinde 400 500 km civarı temizleme yapıyor kendini
şehir içi olduğundan
bahsettiğiniz araç vectra c mi? o modelde dpf yok çünkü.

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi devamlı düşük devirde kullanırsanız çok sık temizlemeye giriyor. Ve temizleme işlemi bitmeden aracı kapatmamanız gerekiyor. Birde temizleme anında yüksek devirde sürmeniz gerekiyor. Ben arada sırada deviri 4000-5000 e kadar dayayıp öyle vites atıyorum. Böylece kurumlanmanında önüne geçiyorum.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adım kadar eminim olduğuna araştırın isterseniz DPF Nin Alası var Diyebilirim kendim 2 3 sefer programla temziledim kendini temizleyebilen DPF Var cevtra 1.9 CDTI 150 HP lerde var 120 hp Lerde Varmı Bilmem